23. Janvāris 2007 /NR. 4 (457)
Skaidrojumi. Viedokļi
Saistību izpilde brīdinājuma kārtībā: aktuālās problēmas
2
Mg.iur.
Nikolajs Zikovs
 

Saistību izpilde brīdinājuma kārtībā (turpmāk tekstā - arī brīdinājuma kārtība) ir Latvijas civiltiesību jomā relatīvi jauns institūts. Tā mērķis ir paātrināt tiesvedību vienkāršajās civillietās, kuras ir saistītas ar relatīvi nelielu naudas summu piedziņu.

Saistību izpilde brīdinājuma kārtībā: aktuālās problēmas

 

Šobrīd spēkā esošais šī tiesību institūta regulējums ir diezgan neskaidrs, kas, pastāvot tiesu plašajām iespējām interpretēt likuma noteikumus, praksē rada ievērojamas problēmas kreditoriem.

 

Dipl.iur. Nikolajs Zikovs

 

05.JPG (15812 bytes)
Foto: Māris Kaparkalējs

Saistību izpilde brīdinājuma kārtībā (turpmāk tekstā – arī brīdinājuma kārtība) ir Latvijas civiltiesību jomā relatīvi jauns institūts. Tā mērķis ir paātrināt tiesvedību vienkāršajās civillietās, kuras ir saistītas ar relatīvi nelielu naudas summu piedziņu. Taču šobrīd spēkā esošais šī tiesību institūta regulējums ir diezgan neskaidrs, kas, pastāvot tiesu plašajām iespējām interpretēt likuma noteikumus, praksē rada ievērojamas problēmas kreditoriem. Autora mērķis, izmantojot šo tiesību institūtu praksē, ir atspoguļot tipiskākās problēmas un norādīt uz praktiskai izmantošanai optimāliem Civilprocesa likuma iztulkošanas variantiem.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
B.Rudevska
23. Janvāris 2007 / 15:29
0
ATBILDĒT
Piekriitu, ka raksts ir labs. Runaajot par rakstaa piedaavaatajiem situaacijas uzlabojumiem driizaak buutu jaapiekriit pirmajam variantam. Tas taadeel, ka ar parsuudziibaam nevajadzeetu iipashi aizrauties, taas vienmeer paildzina procesu. Shajaa sakaraa varu ieteikt ieluukoties EP rekomendaacijaas Nr.R (84)5 un R (95)5 (abas attiecas uz civilprocesu). Latvijaa vajadzeetu vairaak domaat par tiesneshu apmaaciibaam, tachu vienlaiciigi arii par juridiskaas izgliitiibas kvalitaati augstskolaas; izskataas, ka vairums juristu Latvijaa tomeer neprot interpreteet CPL normas. Ja jau Latvijas tiesas netiek galaa ar CPL 50(1). nodalju, tad kaa taas tuvaakajaa naakotnee tiks galaa ar paredzamo ES Parlamenta un Padomes regulu "Ar ko izveido Eiropas saistiibu piespiedu izpildes briidinaajuma kaartiibaa proceduuru" (sk. regulas projekta priekshlikumus COM(2004)173 final/3)?
Lauris
23. Janvāris 2007 / 08:42
0
ATBILDĒT
Labs raksts !
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties