30. Janvāris 2007 /NR. 5 (458)
Domu mantojums
Satversmes 3.pants: debates Satversmes sapulcē

Debates par Abreni un iespējām noslēgt robežlīgumu ar Krievijas Federāciju lielā mērā ir debates par Satversmes 3.panta saturu un tā interpretāciju. Tā kā Satversmes 3.pants kopš Satversmes pieņemšanas ne reizi nav grozīts, šajā ziņā varētu būt svarīgi noskaidrot, ko vēlējušies noregulēt Satversmes tēvi, izstrādājot un pieņemot Satversmes 3.pantu spēkā esošajā redakcijā. Šajā "JV" numurā vairākos rakstos tiek skarts jautājums par Satversmes 3.panta interpretācijas iespējām. Taču nekas nevar būt pārliecinošāks par pašu normas pieņēmēju pausto viedokli. Lai varētu objektīvāk izvērtēt dažādu autoru piedāvātās Satversmes 3.panta interpretācijas iespējas, sadarbībā ar Tiesu namu aģentūru un juristi Signi Terihovu publicējam arī Satversmes sapulces deputātu debašu par Satversmes 3.pantu pilno tekstu (sk. Latvijas Satversmes sapulces stenogrammu izvilkums (1920-1922). Latvijas Republikas Satversmes projekta apspriešana un apstiprināšana. Rīga: Tiesu namu aģentūra, 2006).

Satversmes 3.pants: debates Satversmes sapulcē

 

Debates par Abreni un iespējām noslēgt robežlīgumu ar Krievijas Federāciju lielā mērā ir debates par Satversmes 3.panta saturu un tā interpretāciju. Tā kā Satversmes 3.pants kopš Satversmes pieņemšanas ne reizi nav grozīts, šajā ziņā varētu būt svarīgi noskaidrot, ko vēlējušies noregulēt Satversmes tēvi, izstrādājot un pieņemot Satversmes 3.pantu spēkā esošajā redakcijā.

Šajā “JV” numurā vairākos rakstos tiek skarts jautājums par Satversmes 3.panta interpretācijas iespējām. Taču nekas nevar būt pārliecinošāks par pašu normas pieņēmēju pausto viedokli. Lai varētu objektīvāk izvērtēt dažādu autoru piedāvātās Satversmes 3.panta interpretācijas iespējas, sadarbībā ar Tiesu namu aģentūru un juristi Signi Terihovu publicējam arī Satversmes sapulces deputātu debašu par Satversmes 3.pantu pilno tekstu (sk. Latvijas Satversmes sapulces stenogrammu izvilkums (1920–1922).

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties