Prakse liecina, ka visbiežāk kvalitātes trūkums jaušams deputātu sagatavotajos un iesniegtajos Krimināllikuma grozījumu projektos. Piemēram, kā cilvēktiesību pārkāpumu Saeima pamatoti noraidīja savulaik parlamentam deputātu iesniegto likumprojektu par kastrācijas kā soda piemērošanu par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu pastiprinošos un sevišķi pastiprinošos apstākļos (Krimināllikuma 160.pants);1 priekšlikumu atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz mūžu par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola, narkotisko, psihotropo un citu apreibinošo vielu ietekmē (Krimināllikuma 262.pants).
Krimināllikums un likumdošanas politika
Prakse liecina, ka visbiežāk kvalitātes trūkums jaušams deputātu sagatavotajos un iesniegtajos Krimināllikuma grozījumu projektos.
Mg.iur. AGRA REIGASE, LU Juridiskās fakultātes lektore
Referāts nolasīts 2007.gada 25.janvārī LU Juridiskās fakultātes rīkotajā starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Tiesību harmonizācija Baltijas jūras reģionā pēc ES paplašināšanās”, kas notika Rīgā 2007.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.