Aizvien vairāk cilvēku interesējas par mediāciju. Katram ir savs priekšstats par to. Daudzi uzskata, ka mediācija ir labs veids, kā mierīgā ceļā var vest sarunas. Viņi pārstāv viedokli, ka mediāciju nevar piemērot lietās, kur nav iespējama laipna attieksme starp konfliktā iesaistītajām pusēm. Šāds uzskats neaptver mediācijas nozīmi un mediatīvās rīcības efektivitāti. Praksē aizvien biežāk notiek tā, ka mediācija tiek piemērota situācijās, kad kaut kādu iemeslu dēļ ir grūti izcīnīt savas tiesības vai kad tiesneša pieņemtais lēmums būtu riskants, vai arī citu nevēlamu seku dēļ.
Kas pamudina konfliktējošās puses izmantot mediāciju
Artūrs Trosens (Arthur Trossen), jurists un mediators, ilgtermiņa eksperts ES Twinning projektā “Strīdu risināšanas sistēmas un praktizējošu juristu apmācība”
Kādēļ izvēlēties mediāciju, ja mediators nedrīkst pieņemt lēmumu, dot padomu vai piedāvāt risinājumu?
|
Aizvien vairāk cilvēku interesējas par mediāciju. Katram ir savs priekšstats par to. Daudzi uzskata, ka mediācija ir labs veids, kā mierīgā ceļā var vest sarunas. Viņi pārstāv viedokli, ka mediāciju nevar piemērot lietās, kur nav iespējama laipna attieksme starp konfliktā iesaistītajām pusēm.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.