29. Maijs 2007 /NR. 22 (475)
Skaidrojumi. Viedokļi
Advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisijas prakse
1
Lauris Liepa
zvērināts advokāts 

Uzticības un sadarbības attiecības starp advokātiem nav tulkojamas paplašināti, nosakot, ka advokāti uzticas un savstarpēji sadarbojas jebkurā situācijā.

Advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisijas prakse

 

Mg.iur. Lauris Liepa, zvērināts advokāts, Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisijas priekšsēdētājs

 

02.JPG (13064 bytes)
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”

Uzticības un sadarbības attiecības starp advokātiem nav tulkojamas paplašināti, nosakot, ka advokāti uzticas un savstarpēji sadarbojas jebkurā situācijā.

 

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisija (Disciplinārlietu komisija) izveidota atbilstoši 2004.gada grozījumiem Advokatūras likumā.1 Kopš 2004.gada 1.jūnija Latvijā, tāpat kā Eiropas un ASV advokatūras organizācijās, advokatūras vadība ir nodalīta no disciplinārlietu izskatīšanas un advokātu pārkāpumu vērtēšanas.2 Kopš 2005.gada 29.aprīļa Disciplinārlietu komisijas sastāvā ir zvērināti advokāti (alfabētiskā secībā): Valentīns Cers, Ilmārs Dombrovskis, Lauris Liepa, Aivars Ludvigs, Inese Lūse, Helēna Mikitāne, Ieva Ramiņa. Ar komisijas lēmumu par priekšsēdētāju ievēlēts L.Liepa un par priekšsēdētāja vietnieci – I.Lūse.

Kopš dibināšanas Disciplinārlietu komisija ir izskatījusi un pieņēmusi lēmumus piecās lietās, kuras atbilstoši Advokatūras likuma 71. pantam ir ierosinājusi Latvijas Zvērinātu advokātu padome.

Apskatu par pieņemtajiem lēmumiem konkrētajās lietās pilnsapulcei jau detalizēti izklāstīja padomes priekšsēdētājs advokāts Jānis Grīnbergs.3 Atskatoties uz padarīto, Disciplinārlietu komisija uzskata par pienākumu vērst kolēģu uzmanību uz vairākām tendencēm, kuras komisija ir atzinusi par svarīgām konkrēto disciplinārlietu ietvaros.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
TmKl
29. Maijs 2007 / 09:41
0
ATBILDĒT
"Ja advokāts vārdos vai darbībā noniecina tiesu lomu vai rada sabiedrībai iemeslu neuzticēties tiesu varas profesijām, tad šāda advokāta rīcība pielīdzināma profesionālai pašnāvībai."Stingri un nelokami...

komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties