10. Jūlijs 2007 /NR. 28 (481)
Skaidrojumi. Viedokļi
Vairāki zaudējumus (kaitējumu) izraisoši cēloņi
3

Tieslietu ministrijas gatavoto Civillikuma (CL) grozījumu projektā1, kas skar septiņus CL pantus, citu institūciju atsauksmei šā gada jūnijā tika nodots šāda satura papildinājums CL 1785. pantā: "Nav atlīdzināmi zaudējumi, kas no cēloniskā sakara viedokļa ir pārāk attālināti no darījuma neizpildīšanas." Kādas cienījamas institūcijas atsauksmē, kas noslēdzās ar atziņu, ka par ierosinājumiem jādiskutē plašāk, minētā grozījuma sakarā bija norādīts: ja zaudējumi ir pārāk attālināti, tad tiesa arī nekonstatēs cēlonisko sakaru. Šis apgalvojums rāda, ka diskusija droši vien ir nepieciešama. Turklāt zaudējumu attālinātības jautājums skar arī deliktu attiecības. Tāpēc apsverams, vai papildinājums labāk neiederētos nodaļā par neatļautu darbību vai zaudējumiem, formulējot to ar vārdiem "..attālināti no tiesību aizskāruma". Ja virzāmies uz tiesiskas valsts nostiprināšanu, tad tiesām būs aizvien grūtāk rakstīt spriedumos apmēram šādā stilā: "cēloniskais sakars gan pastāv, bet tiesa to neņem vērā" vai arī "cēlonis, kaut tam sekojuši citi cēloņi, pastāv, un saskaņā ar CL 1779. pantu zaudējumi jāatlīdzina".

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
metrs
12. Jūlijs 2007 / 15:19
0
ATBILDĒT
Attālinātība ir mērāma attāluma vienībās, tās būtu milimetri, centimetri, metri, kilometri (gaismas gadi gan te laikam būs par daudz, pārāk liela attālinātība)
robinator
12. Jūlijs 2007 / 13:49
0
ATBILDĒT
Pilnībā piekrītu Anonīmajam lietotājam.

ce
10. Jūlijs 2007 / 08:25
0
ATBILDĒT
Domāju, ka visu šo varētu ieviest arī bez CL grozīšanas, bet gan izmantojot tiesību palīgavotus - doktrīnu un judikatūru, jo CL normas ir samērā abstraktas tieši šajos jautājumos. Tas pieļauj samērā plašu interpretāciju. Bet tā kā mūsu tiesas īpaši nevēlas iedziļināties novatorisku risinājumu meklēšanā, jāgroza vien būs CL.

Diemžēl tas nozīmē pāreju no kodifikācijas uz kazuistiku
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties