4. Septembris 2007 /NR. 36 (489)
Intervija
Telefonsarunu skandāls nebeigsies ar "čiku"
Sannija Matule
"Jurista Vārda" galvenā redaktora vietniece 

- Tiesnešu konferences datums jau noteikts, un daudzi tajā cer sadzirdēt ko būtisku. Ko jūs no tās sagaidāt?
- Personīgi es uzskatu, ka 2. novembrī ieplānotā tiesnešu konference vairāk būs vērsta uz sabiedrību un tās šobrīd pamatoto interesi. Konferences gaitā svarīgi būs tas, kā mainīt sabiedrības viedokli uz pozitīvo pusi. Esmu absolūti pārliecināts, ka tiesnešu starpā nevarētu būt diskusijas un strīda par nepieciešamību ievērot tiesneša ētikas normas. Nešaubos, ka ikviens Latvijas tiesnesis, vismaz publiski izsakoties, protams, ir par absolūtu likumību savā darbā un ētisko normu ievērošanu (cits jautājums, kā viņš to līdz galam saprot vai - gluži pretēji - neizprot), tādēļ diezin vai šim uzstādījumam konferencē būs oponenti.

Telefonsarunu skandāls nebeigsies ar “čiku”

 

Neviens neaģitēs vai nemēģinās pārliecināt kolēģus, ka ne vienmēr jāievēro augstas kultūras, ētikas un uzvedības normas, un tas būs viens
no momentiem, ar kuru varētu mēģināt nomierināt šobrīd diezgan satraukto sabiedrisko domu par to, vai patiesi visi tiesneši atbalsta nosodāmu rīcību.

 

Tiesnešu biedrības prezidents un AT Krimināllietu tiesu palātas priekšsēdētājs IVARS BIČKOVIČS intervijā “Jurista Vārda” informācijas redaktorei Sannijai Matulei

 

06.JPG (9586 bytes)
Foto: Boriss Koļesņikovs, “LV”

– Tiesnešu konferences datums jau noteikts, un daudzi tajā cer sadzirdēt ko būtisku. Ko jūs no tās sagaidāt?

– Personīgi es uzskatu, ka 2. novembrī ieplānotā tiesnešu konference vairāk būs vērsta uz sabiedrību un tās šobrīd pamatoto interesi. Konferences gaitā svarīgi būs tas, kā mainīt sabiedrības viedokli uz pozitīvo pusi. Esmu absolūti pārliecināts, ka tiesnešu starpā nevarētu būt diskusijas un strīda par nepieciešamību ievērot tiesneša ētikas normas. Nešaubos, ka ikviens Latvijas tiesnesis, vismaz publiski izsakoties, protams, ir par absolūtu likumību savā darbā un ētisko normu ievērošanu (cits jautājums, kā viņš to līdz galam saprot vai – gluži pretēji – neizprot), tādēļ diezin vai šim uzstādījumam konferencē būs oponenti.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties