Sabiedriskās politikas centra "Providus" aprīļa sākumā rīkotajai diskusijai "Alternatīvo strīdu risināšanas metožu ieviešana administratīvajā procesā Latvijā" bija arī turpinājums - "Jurista Vārda" elektroniskajā versijā, kur visnotaļ plašu lasītāju viedokļu apmaiņu izraisīja šā gada 8. aprīļa numurā publicētais ieskats "Providus" diskusijas norisē, norādot galvenos secinājumus.
Švarcs
Šķīrējtiesa administratīvajā procesā izklausās gana ekstravaganti.
G. Litvins
Lai arī pašlaik "šķīrējtiesa administratīvajā procesā" skan amizanti, tomēr doma nav zemē metama, ko apliecina ārvalstu prakse. Iespējams, nākotnē varētu domāt par šķīrējtiesas klauzulas pieļaujamību publiskajos tiesību līgumos, jo attiecībā uz tiem tiek piemēroti daudzi civiltiesību noteikumi un principi.
Turklāt, kas interesanti, – ja izpēta pašreizējo vispārējās jurisdikcijas tiesu praksi, nākas saskarties ar gadījumiem, kad tās ar "vieglu roku" skata strīdus par publiskajiem tiesību līgumiem. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc administratīvajās tiesās par tiem ir tik maz pieteikumu.
B. Rudevska
Tā kā rakstā ir minēta Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likuma (VNJPL) 6.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.