26. Maijs 2009 /NR. 21 (564)
Skaidrojumi. Viedokļi
Advokātu disciplinārlietu komisijas pirmie pieci gadi
Lauris Liepa
zvērināts advokāts, Latvijas Advokātu kolēģijas
disciplinārlietu komisijas priekšsēdētājs 

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas Disciplinārlietu komisija (Disciplinārlietu komisija) izveidota atbilstoši 2004. gada grozījumiem Advokatūras likumā.1 Kopš 2004. gada 1. jūnija Latvijā advokatūras pārvaldes iestāde – Padome – ir nodalīta no disciplinārlietu izskatīšanas un advokātu pārkāpumu vērtēšanas, izņemot atsevišķas funkcijas.

Padomes kompetencē ir izskatīt sūdzības un iesniegumus par advokātu darbību. Padome var vai nu ierosināt disciplinārlietu un nosūtīt materiālus Disciplinārlietu komisijai, vai arī izskaidrot advokātiem viņu rīcības nepareizību, lietu neierosinot.2 Pagājušā Latvijas zvērinātu advokātu pilnsapulce 2008. gadā ievēlēja Disciplinārlietu komisiju šādā sastāvā: Aivars Ludvigs, Inese Lūse, Helēna Mikitāne, Baiba Plaude, Ieva Ramiņa, Anatols Zujevs un Lauris Liepa.

Pagājušajā pārskata periodā Disciplinārlietu komisija nav izskatījusi nevienu lietu. Kā to vērtēt? Komisijas locekļiem tas, protams, ir labi – nav viegli vērtēt kolēģu darbību un piemērot sodu par pārkāpumiem. Patīkamāk ir slavēt, nevis pelt. Tomēr vai tas ir labi advokatūrai? Par to varētu strīdēties. Kā dzirdējām priekšsēdētāja ziņojumā,3 padome ir saņēmusi 107 iesniegumus un sūdzības. Šajā forumā jau norādīts, ka pasaules advokatūras organizāciju statistika demonstrē faktu: lielākā daļa sūdzību un iesniegumu par advokātu darbību nerada pamatu disciplinārlietu ierosināšanai.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties