21. Jūlijs 2009 /NR. 29 (572)
Skaidrojumi. Viedokļi
Vai abonents var lauzt līgumu bez līgumsoda
1
Mg.iur.
Linda Neivalde
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vecākā juriste 

No saistību vienpusējas izbeigšanas pirms termiņa izrietošais līgumsods ir aktuāls jautājums tiem abonentiem, kurus neapmierina esošā elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāte. Atsevišķos gadījumos abonentam ir tiesības vienpusēji lauzt elektronisko sakaru pakalpojumu līgumu bez līgumsoda samaksas.

Rakstā autore vēlas apspriest aktuālu problēmu elektronisko sakaru nozarē par atsevišķiem gadījumiem, kad abonentam ir tiesības vienpusēji lauzt elektronisko sakaru pakalpojumu līgumu bez līgumsoda samaksas. Rakstā apspriests jautājums, kas ne vien saistīts ar elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāti, bet arī ar līgumsodu apmēru, kas ir atsevišķas diskusijas vērts temats.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (turpmāk – Komisija) ne tikai šogad, bet arī iepriekš saņemti abonentu iesniegumi, kuros norādītas pretenzijas, kas saistītas ar līgumsoda samaksu par elektronisko sakaru pakalpojumu līguma (turpmāk – Līgums) vienpusēju laušanu situācijā, kad abonents vēlējies līgumu lauzt elektronisko sakaru pakalpojuma neapmierinošās kvalitātes dēļ un līdz līguma termiņa beigām atlikuši vairāki mēneši vai pat gadi. Vairākumā gadījumu elektronisko sakaru komersanti nav atzinuši faktu, ka sniegts Līguma noteikumiem neatbilstošas kvalitātes pakalpojums, cita starpā norādot, ka abonents lauzis Līgumu pirms termiņa, tādā veidā pārkāpjot Līgumā noteikto kārtību.

Jāatgādina, ka ikviens lietotājs – fiziskā vai juridiskā persona, kas pieprasa vai izmanto publiski pieejamus elektronisko sakaru pakalpojumus, tos izmanto saskaņā ar elektronisko sakaru komersanta un abonenta noslēgtu Līgumu. Līguma pamatnoteikumi, būtiskās darījuma sastāvdaļas neatkarīgi no elektronisko sakaru pakalpojuma veida ir noteiktas Elektronisko sakaru likuma 22. panta trešajā daļā.1 Abonentiem sniegto elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitātes nosacījumi, kompensācijas un atlīdzības noteikumi, kas piemērojami, ja Līgumā iekļautie elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitātes nosacījumi nav ievēroti, kā arī elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanas un Līguma izbeigšanas nosacījumi ir vieni no Līguma pamatnoteikumiem (līguma būtiskās sastāvdaļas).

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
easy
22. Jūlijs 2009 / 12:17
0
ATBILDĒT
Vai patērētāja arguments nevar būt tieši tik vienkāršs (?):

tā kā līgumā ar patērētāju līgumsods (parasti) ir noteikts tikai gadījumā, kad PATĒRĒTĀJS vienpusēji atkāpjas no līguma (bet nav paredzēts gadījumā, kad to dara pakalpojuma sniedzējs), tad šāds līguma noteikums ir pretrunā ar līgumslēdzēju pušu tiesiskās vienlīdzības principu (piem., PTAL 5.p.2.daļas 5.pkt.) un tādēļ kā netaisnīgs līguma noteikums nav spēkā saskaņā ar PTAL 6.p.8.daļu.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties