3. Novembris 2009 /NR. 44 (587)
Skaidrojumi. Viedokļi
Publisko personu rīcībspējas un tiesībspējas civilprocesuālie aspekti
1
Mg.iur.
Ernests Saulītis
Biznesa augstskolas "Turība"
Juridiskās fakultātes doktorants 

Saeima 2002. gada 6. jūnijā pieņēma Valsts pārvaldes iekārtas likumu,1 kas stājās spēkā 2003. gada 1. janvārī. Likums Latvijas tiesību sistēmā un tā spēkā stāšanās noslēdza būtisku posmu Latvijas publiskās pārvaldes organizācijā. Likumā ietverto regulējumu izpratne ietekmēja arī vispārējās jurisdikcijas tiesu praksi, jo likuma 1. panta pirmās daļas 1. un 2. punktā ietvertais publisko personu iedalījums sākotnējā un atvasinātajās publisko tiesību ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurists
3. Novembris 2009 / 16:31
0
ATBILDĒT
"[P]ublisko tiesību juridisko personu un iestāžu tiesībspēju un to apjomu šobrīd iespējams konstatēt ar iekšējo un ārējo normatīvo aktu starpniecību. Šāda situācija gan nav vērtējama pozitīvi no civiltiesiskās aprites stabilitātes viedokļa un visnotaļ pamatota šķiet Tieslietu ministrijas iniciatīva par vienota juridisko personu un publisko tiesību subjektu reģistra izveidi.[..] [N]e Latvijas valsts, ne arī kāda no vietējām pašvaldībām nav reģistrēta kā nodokļu maksātājs,kas publisko tiesību subjektiem faktiski aizstāj "personas kodu" un ļauj piedalīties civiltiesiskajā apritē." Šie autora apgalvojumi pierāda viņa ļoti vājās zināšanas par publisko tiesību juridiskajām personām un to iestādēm Rietumu tiesību lokā. Pievienotās vērtības nodokļa maksātāja reģistrācijas numurs nav priekšnosacījums, lai publisko tiesību juridiskā persona vai tās iestādes varētu piedalīties civiltiesiskajā apgrozībā. PVN maksātāja reģistrācijas numurs ir domāts tikai Valsts ieņēmumu dienesta iekšējām vajadzībām. Raksts neatbilst ne maģistra, ne doktoranta līmenim, jo nav nevienas atsauces uz mūsdienu orģināldarbiem svešvalodās, piemēram, vācu, franču un citās Rietumu tiesību loka valstu valodās.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties