15. Maijs 2001 /NR. 14 (207)
Intervija
Kādi lai būtu mūsu Satversmes grozījumi

Kādi lai būtu mūsu Satversmes grozījumi

Dr. iur. Aivars Endziņš, Satversmes tiesas priekšsēdētājs, LR Satversmes grozījumu projekta izstrādes darba grupas loceklis, — “Latvijas Vēstnesim”

ENDZINN.JPG
(19344 BYTES) Foto: Arnis Blumbergs, “LV”

— Šā gada 22. martā tieslietu ministres Ingrīdas Labuckas vadītā darba grupa pabeidza izstrādāt likumprojektu par grozījumiem Satversmē saistībā ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES). Tas paredz iespēju rīkot tautas nobalsošanu sakarā ar dalību ES. Kā zināms, Satversmes grozījumu projekts nosūtīts saskaņošanai ministrijās un izvērtēšanai akadēmiskajām iestādēm un sabiedriskajām organizācijām. Sakiet, lūdzu, kāda bija situācija 1990. gadā, kad tika pieņemta Neatkarības deklarācija, vai jau tad neradās doma par 1922. gadā pieņemtās Satversmes iespējamo grozīšanu, jo bija pagājuši daudzi gadi?

— Neatkarības deklarācijā bija izteikta doma par jaunas Satversmes izstrādāšanu saistībā ar pārejas periodu, jo 1990. gada 4.maijā neviens nevarēja zināt, cik ilgs būs šis pārejas posms. Taču saglabāt vai uzlabot PSRS konstitūciju arī nebūtu loģiski. Toreiz tika izveidota darba grupa, kuru es vadīju. Pamatā jaunais likumprojekts tika izstrādāts 1991.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties