16. Februāris 2010 /NR. 7 (602)
Citu pieredze
Kā vērtēt tiesvedības kvalitāti: Nīderlandes pieredze
No kreisās: Dace Ābele, Juris Siliņš, Dzintra Balta, Veronika Krūmiņa
Foto: Inese Avota.

Latvijas Tiesnešu mācību centrs (turpmāk – LTMC) 2009. gadā piesaistīja Valsts izglītības attīstības aģentūras administrētās "Leonardo da Vinci" programmas finansējumu mācību vizītei par tiesvedības kvalitātes mērīšanas pieredzi – kritēriju izstrādi un to ieviešanu – Nīderlandes tiesās. Vizīte norisinājās decembra vidū, tā ilga nedēļu, un tajā piedalījās Augstākās tiesas senatore Veronika Krūmiņa, Administratīvās rajona tiesas tiesnese Dace Ābele, Rīgas Centra rajona tiesas priekšsēdētāja Dzintra Balta, Zemgales apgabaltiesas tiesnesis Juris Siliņš un LTMC programmu vadītāja Inese Avota.

Centieni uzlabot kvalitāti

Ik gadu, plānojot mācību programmas, LTMC ir aktuāls jautājums, kā novērtēt tiesnešu un tiesu darbinieku mācību vajadzības, profesionālās tālākizglītības un izaugsmes kvalitāti un, pats būtiskākais, vai mācību procesa rezultāti ietekmē kopējās tiesvedības kvalitāti Latvijā? Kā pēc iespējas labāk atbalstīt tiesu sistēmas izaugsmi un attīstību, izmantojot tālākizglītību?

LTMC nonācis pie secinājuma, ka uz šiem jautājumiem grūti rast atbildi. Latvijā nav kritēriju, kā mērīt, vai tiesvedības process – no brīža, kad cilvēks vēršas tiesā ar strīdu, līdz tiesas sprieduma pasludināšanai, – ir kvalitatīvs un, vēl vairāk, kādu kopumā mēs vēlamies to redzēt? Šobrīd nav arī skaidrs, kuram Latvijā prasīt atbildes uz šiem jautājumiem un kurš ir atbildīgs par kvalitātes kontroli – paši tiesneši, tiesnešu biedrības, Tiesu administrācija vai varbūt ministrs.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties