18. Maijs 2010 /NR. 20 (615)
Skaidrojumi. Viedokļi
Būtiskas izmaiņas Komerclikumā
2
Baiba Lielkalne
Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamentaKomerctiesību nodaļas vadītāja 

Šā gada 1. maijā spēkā stājās likums "Grozījumi Komerclikumā". Likumā ietvertas normas ar mērķi atvieglot komercdarbības uzsākšanu un veikšanu, gan samazinot komercdarbības uzsākšanai un veikšanai nepieciešamās izmaksas, gan atvieglojot atsevišķas procedūras. Vienlaikus likumā ir ietvertas normas, kas vērstas uz komercdarbības vides drošības veicināšanu un stiprināšanu. Pārmaiņas skārušas sabiedrību ar ierobežotu atbildību pamatkapitāla apmēra, Uzņēmumu reģistram iesniedzamo dokumentu, valdes un padomes pilnvaru termiņa, likvidācijas veikšanai nepieciešamā laika un komersanta firmas regulējumu. Komerclikumā veiktas arī citas mazāk apjomīgas, bet ne mazāk nozīmīgas izmaiņas.

Ņemot vērā Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta darbinieku dalību minēto Komerclikuma grozījumu izstrādē, piedāvājam "Jurista Vārda" lasītājiem vairākus komentārus par būtiskākajām izmaiņām līdzšinējā regulējumā (Sk. šajā žurnāla numurā arī Jūlijas Guļčenko un Jūlijas Aleksejevas publikācijas). Vienlaikus Tieslietu ministrija izsaka pateicību Pastāvīgās darba grupas Komerclikuma grozījumu izstrādei dalībniekiem par radošām un konstruktīvām idejām grozījumu izstrādē.

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību ar samazinātu pamatkapitāla apmēru

Pamatkapitāla apmērs

Lai atvieglotu komercdarbības uzsākšanu un samazinātu komercdarbības uzsākšanai nepieciešamās izmaksas, Komerclikums ir papildināts ar 185.1 pantu, kas paredz īpašus noteikumus sabiedrības ar ierobežotu atbildību pamatkapitāla apmēram (185.1 panta sabiedrība ar ierobežotu atbildību). Minētā norma paredz, ka sabiedrības ar ierobežotu atbildību pamatkapitāls var būt mazāks par Komerclikuma 185. pantā noteikto apmēru, t. i., 2000 latiem, ja sabiedrība ar ierobežotu atbildību atbilst visiem šādiem kritērijiem:

1) to dibina tikai fiziskas personas un dibinātāju maksimālais skaits ir pieci;

2) tās dalībnieki ir fiziskas personas un to maksimālais skaits ir pieci;

3) tās valdes locekļu pienākumus veic paši dalībnieki;

4) katrs tās dalībnieks vienlaikus ir dalībnieks tikai vienā sabiedrībā ar ierobežotu atbildību, kuras pamatkapitāls ir mazāks par 2000 latiem.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jurists
19. Maijs 2010 / 00:26
0
ATBILDĒT
Kāpēc obligāti jābūt analīzei? Man kā juristam ļoti noder likuma grozījumu atreferējums, jo šādu rakstu ir vieglāk izlasīt un saprast, nekā lasīt pašus grozījumus. Es vispār nesaprotu, kurš ir izdomājis, ka JV ir analīzes žurnāls. JV ir žurnāls ikvienam (un ne tikai juristam).
Vilis
18. Maijs 2010 / 23:14
0
ATBILDĒT
Nekādas analīzes.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties