Vienu no Latvijas Tiesnešu mācību centra Gada lektoriem – Daigu Vilsoni – aicinājām uz nelielu sarunu par dažiem tiesnešu tālākizglītības jautājumiem. D. Vilsone ir aktīva LTMC Mācību programmu izstrādes darba grupas locekle, sagatavojusi seminārus tiesnešiem un tiesu darbiniekiem par juridisko ētiku, nodarbībās izmantojot kritiskās domāšanas metodes, piedalījusies starpdisciplināro semināru vadīšanā "Ētikas robežas juridiskajā saskarsmē", kā arī vadījusi vairākas diskusijas par aktualitātēm Civilprocesa likuma normu piemērošanā.
Šī gada aprīļa beigās Latvijas Tiesnešu mācību centrs (LTMC) svinēja savu 15 gadu jubileju. LTMC ir nevalstiska organizācija – nodibinājums, kas vienīgais Latvijā nodrošina sistēmisku tiesnešu un tiesu darbinieku tālākizglītību un to dara, lai stiprinātu tiesisku valsti un veicinātu vienotas tiesu prakses attīstību. Par godu 15 gadu jubilejai LTMC organizē vairākus pasākumus visa gada garumā. Pasākumos ietilpst vairāki semināri par aktuālām juridiskām tēmām, starpdisciplināri semināri, publiskas diskusijas par juridisko profesiju tālākizglītības iespējām un vienotu tiesu praksi, kā arī konference par tiesu darba kvalitāti. Ar tiem tuvāk varat iepazīties mājaslapā www.ltmc.lv. LTMC galvenais uzdevums ir nodrošināt kvalitatīvu rajona (pilsētu) tiesu, apgabaltiesu un zemesgrāmatu nodaļu tiesnešu un tiesu darbinieku apmācību. Šo uzdevumu LTMC īsteno, pamatojoties uz līdzdarbības līgumu ar Tiesu administrāciju, kuras funkcijās ietilpst rūpes par tiesnešu un tiesu darbinieku tālākizglītību. |
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.