2. Marts 2000 /NR. 9 (162)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par meža īpašuma lietošanas tiesībām

Par meža īpašuma lietošanas tiesībām

Mag. iur. Intra Lūce, Policijas akadēmijas doktorante

Referāts zinātniski praktiskajā konferencē "Mazā un vidējā biznesa tiesiskais nodrošinājums" 2000. gada 14. janvārī

Meža fonda kopējā platība šobrīd veido apmēram 44,6% Latvijas teritorijas. Meža īpatsvara ziņā Latvija atrodas vienā no vadošajām vietām Eiropā un ieskaitāma Eiropas mežaināko valstu vidū.

Mežs ir viena no Latvijas lielākajām bagātībām, kuru plaši izmanto uzņēmējdarbībā, tādējādi arī bieži saduras ekoloģiskās un ekonomiskās intereses. Līdz ar to meža nozarē (ieskaitot mēbeļu rūpniecību) galvenie risināmie uzdevumi ir šādi:

1) normatīvu un tiešā un netiešā atbalsta samēra harmonizēšana atsevišķām rūpniecības nozarēm ES valstīs, lai būtu vienādi konkurences apstākļi;

2) mežsaimniecības un tehnoloģijas attīstības veicināšana.1

Nepārtraukta kokmateriālu iegūšana no mežiem, lai apmierinātu kokmateriālu tirdzniecību (arī starptautisko), var ne tikai izraisīt pastāvīgo kokmateriālu krājumu samazināšanos, bet arī plašāku kaitējumu videi. Šie ārējie apstākļi sevī ietver citu patēriņa labumu zaudējumus (piemēram, meža ogu, sēņu u.c. ražu, medījumu resursi un to atjaunošanās iespējas), ekoloģisko funkciju zaudējumus (piemēram, ūdensšķirtņu aizsardzība, oglekļa krājumi, mikroklimatiskā loma) un citas meža nepatēriņa vērtības (piemēram, ekotūrisms u.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties