23. Novembris 2010 /NR. 47 (642)
Skaidrojumi. Viedokļi
Eiropas Savienības Vispārējās tiesas judikatūra valsts atbalsta un konkurences lietās
2
Ingrīda Labucka
Eiropas Savienības Vispārējās tiesas tiesnese 

Pirmās instances tiesa, kas līdz ar Lisabonas līguma spēkā stāšanos tika pārdēvēta par Vispārējo tiesu, savu darbību sāka 1989. gadā. Tās izveidei bija divējāds pamats – nepieciešamība izlīdzināt arvien pieaugošo darba slodzi Eiropas Savienības Tiesā (EST) un nodrošināt kvalitatīvu pušu tiesisko aizsardzību. Kopš 2005. gada darbu sākusi arī Civildienesta tiesa. Tādējādi, izveidojot vairāklīmeņu jurisdikcijas sistēmu, indivīdiem ir daudz plašākas iespējas aizsargāt savas intereses, atrisināt tiesiskos jautājumus un, neapšaubāmi, izvairīties no iespējamām kļūdām. No otras puses, Vispārējās tiesas tiesnešiem ir iespējas būt dinamiskiem un inovatīviem, pat reizēm pozitīvi provokatīviem, interpretējot kādu no tiesību normām, ņemot vērā tiesas nolēmumu revīzijas iespējas.

Pēdējo piecu gadu laikā Vispārējā tiesa ar spriedumu vai nolēmumu ir pabeigusi 2964 lietas, to skaitā valsts atbalsta jomā – 250 lietu, konkurences jomā – 177 lietas, no kurām valsts atbalsta jomā pārsūdzēti 39 spriedumi, spēkā palikuši 27 spriedumi, konkurences jomā attiecīgi pārsūdzēti 88 spriedumi, palikuši negrozīti 65 spriedumi.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
x
25. Novembris 2010 / 13:17
0
ATBILDĒT
Par rakstu neizteikšos, taču gribētu šai sakarā parunāt par oficiālo terminoloģiju.

Raksta autore, tāpat kā citi juristi, nošķir Eiropas Savienības Tiesu un Eiropas Savienības Vispārējo tiesu. Manuprāt, tas ir nepareizi. Eiropas Savienības Tiesa ir viena no Savienības iestādēm, tā ir visa institūcija, nevis tās atsevišķas "palātas", ja tā vienkārši salīdzina. Līgums par Eiropas Savienību konkrēti nosaka, ka Eiropas Savienības Tiesas sastāvā ir Tiesa, Vispārējā tiesa un specializētās tiesas (19.pants). Tāpēc, ja runājam par to instanci, kas pieņem prejudiciālos nolēmumus un ir otrā instance Vispārējai tiesai, pareizi būtu lietot apzīmējumu Tiesa.
Bella
25. Novembris 2010 / 11:33
0
ATBILDĒT
Secinājums (pēdējā rindkopa) no šādas tiesas tiesneša tomēr varēja būt "dziļāks".
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties