23. Novembris 2010 /NR. 47 (642)
Informācija
Strīdā ir svarīgi atklāt patiesās intereses
2
28. oktobrī Rīgā viesojās alternatīvās konfliktu risināšanas metodes – mediācijas – eksperts, profesors no Dānijas Hanss Boserups (Hans Boserup)(attēlā). Viņš Rīgas Juridiskajā augstskolā vadīja meistarklasi "Mediācija: seši stili sekmīgai strīdu risināšanas alternatīvai". Unikālo iespēju piedalīties H. Boserupa apmācībā izmantoja 24 dažādu jomu speciālisti no Latvijas un Igaunijas. Dalībnieku vidū bija juristi un advokāti, zvērinātu tiesu izpildītāju pārstāvības un uzraudzības institūciju un tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji, komunikācijas speciālisti, uzņēmumu vadītāji u. c.
Foto: Liene Krīvena

H. Boserups, pēc izglītības advokāts, ir mediācijas aizsācējs un ieviesējs Dānijā. Ideja par mediācijas kā alternatīvas strīdu risināšanas metodes ieviešanu Dānijā H. Boserupam radās pēc tam, kad pirms 16 gadiem viņu ar šo tehniku iepazīstinājis kāds kolēģis no Amerikas. Šīs metodes izmantošanu H. Boserups aizsāka 1992. gadā. Šobrīd Dānijā ir jau ap 1000 profesionālu mediatoru un šī strīdu risināšanas pieeja ir integrēta valsts tieslietu procesos.

H. Boserups atklāja, ka ieviest mediāciju Dānijā nebija viegli, jo nācās pārvarēt sabiedrības un tieslietu sistēmas iedibinātās strīdu risināšanas tradīcijas. Ar praktiskiem rezultātiem vajadzēja pierādīt ieguvumus valsts tieslietu sistēmas darbībā un ieguvumus sabiedrības un uzņēmējdarbības procesos. Savā advokāta praksē pārstāvējis vairāk nekā 4000 tiesu procesu, viņš kā mediators ir vadījis arī ap 3500 mediācijas lietu, 90% no tām nodrošinot visām konfliktā iesaistītajām pusēm pieņemamu rezultātu. Gan klātienes semināros, gan videosemināros H.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Meditācija
24. Novembris 2010 / 10:01
0
ATBILDĒT
Par šo nu gan bija jau iepriekš ziņa!!!

Sk. Jurista Vārdu Nr. 42, 19.10.2010. - http://www.juristavards.lv/index.php?menu=DOC&id=219647
vcb
23. Novembris 2010 / 13:09
0
ATBILDĒT
Kādēļ informācija par šādiem interesantiem un noderīgiem pasākumiem visbiežāk parādās jau PĒC to norises??
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties