30. Novembris 2010 /NR. 48 (643)
Skaidrojumi. Viedokļi
Mākslas iespiedgrafikas kā negodīgas komercprakses objekts
3
Mg.iur.
Irina Oļevska
ZAB "Liepa, Skopiņa/BORENIUS" juriste 

Neraugoties uz ekonomisko lejupslīdi, pieprasījums pēc oriģināliem mākslas darbiem par saprātīgu cenu un arī to piedāvājums pieaug. Šis apstāklis mudina krāpniekus aktīvi darboties. Pēdējā laikā negodīgo mākslas darbu tirgotāju peļņa ir ievērojami palielinājusies. 1987. gadā "The New York Times" publicēja atmaskojošu rakstu par galeriju, kas saņēmusi vismaz 1,2 miljonus ASV dolāru, pārdodot 2000 plakātu iespiedgrafiku, ko tā ir nopirkusi par 30 ASV dolāriem un pārdevusi par 3000 ASV dolāru kā Salvadora Dalī, Marka Šagāla un Pablo Pikaso oriģinālās litogrāfijas.1 Pēc 21 gada, 2008. gada martā, "Chicago Tribune" publicēja rakstu par diviem mākslas darbu tirgotājiem, kuri, darbodamies starptautiskās mākslas viltojumu ķēdēs, saņēmuši vairāk par pieciem miljoniem ASV dolāru, pārdodot tūkstošiem ierobežotas tirāžas P. Pikaso, M. Šagāla, Aleksandra Kaldera un Žana Miro iespiedgrafiku visā pasaulē.2

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
x
3. Decembris 2010 / 15:39
0
ATBILDĒT
Ļoti jauki, ka Jūs interesējaties un pētat šo jautājumu. Nosaukt to par tiesību nozari gan būtu pārāk skaļi. Lai veicas!
Autore
2. Decembris 2010 / 11:04
0
ATBILDĒT
Varu Jums piekrist. Tiešām, ārvalstu pieredzes vākšana un izpēte ir tikai sākums tiesību nozares attīstībā. Mūsu valstī iespiedgrafiku tirdzniecības aspekti ir tik maz pētīti, ka man neizdevās atrast par to nevienu dzīļu zinātnisku/praktisku analīzi. Ņemot vērā, ka pati interesējos par šo tēmu jau vairākus gadus, laika gaitā integrēju arī zinošu cilvēku domas. Būšu priecīga uzklausīt arī Jūsu viedokli, ja Jums ir kas konstruktīvais un it īpaši jaunais, ko teikt par negodīgās komercprakses iespiedgrafiku jomā juridiskajām niansēm.
Adro
30. Novembris 2010 / 12:40
0
ATBILDĒT
Interesanta tēma un pilnīgi nederīgs raksts.

Primitīvu faktu apkopojumu un tiesas spriedumu atreferējumu nevar uzskatīt par juridisku rakstu.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties