21. Decembris 2010 /NR. 51 (646)
Domu mantojums
Civīllikuma pirmais pants
9
Laba ticība kā tiesiskās rīcības kritērijs
Mīrons Krons
Zvērināts advokāts 

Latvijas jaunā civīllikuma1 1. pants nosaka: "Tiesības izlietojamas un pienākumi pildāmi pēc labas ticības."2 Ar savu programmatisko izveidojumu šis noteikums nevilšus saista katra uzmanību, kas sāk iepazīties ar jauno civīllikumu, jo acīm redzami likuma devējs piešķīris šai normai lielu nozīmi, nostādot to jaunā likuma pārējo normu priekšgalā. Tomēr pievestais noteikums izteikts tik plašā veidā, ka iespējami divi diametrāli pretēji viedokļi. Viens, ka ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
9 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
DNS
23. Decembris 2010 / 18:24
0
ATBILDĒT
Jūlij,veltas cerības atgūt savu mantu, atsaucoties uz labu ticību! No Grūtupa kantora nākušajām "piezīmēm" skaidri redzams, ka labas ticības principa izpratne vairs neatbilst mūsdienu juristu izpratnei par morāli, un , atsaucoties uz CL 1.p., tiesneši "veido jaunus tiesību institūtus", t.i., civiltiesiskās apgrozības stabilitātes vārdā nevienam blēdim vai apkrāptajam muļķītim nekādu labticību nepieprasa pierādīt. Līdz ar to var krāpties un blēdīties uz nebēdu, jo tiks piemērots labas ticības princips, lai tikai blēdības notušētu.
Jūlija
22. Decembris 2010 / 11:23
0
ATBILDĒT
Raksts ir interesants un var būt noderīgs. Runājot par praksi, manuprāt, prasības veiksmes izredzes ir nelielas, ja prasītājs saskaņā ar CL 1. pantu mēģinās piedzīt visus zaudējumus, kurus izraisīja pretējās puses acīmredzami nepamatota vēršanās, piemēram, tiesā. Šeit jautājums vairs nav par to, vai CL 1. pants ir piemērojams, bet par pierādīšanu.

Principā man būtu interesanti uzzināt arī citu lasītāju viedokli par šāda rakstura prasību.
Neo
22. Decembris 2010 / 08:59
0
ATBILDĒT
Jebkurā gadījumā klasika paliek vērtība. Protams, tā ir jālasa un jāvērtē caur šodienas prizmu. Var konstatēt, ka tā laika izpratne, vai arī šodienas domas ir vērstas nepareizā virzienā.

Tekstam jābūt orģinālā rakstībā. Tā ir odziņa, kuru ir nevis jākritizē, bet jāizbauda. Kam par sarežģītu, tam vēl ir jāmācās ne tikai burtiski lasīt, bet iejusties tā laika telpā un laikā.

RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 6
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties