28. Decembris 2010 /NR. 52 (647)
Skaidrojumi. Viedokļi
Komerclikumā jānosaka valdes locekļu atsaukšanas pamatojums
1
Vita Liberte
zvērināta advokāte birojā "BDO Zelmenis & Liberte" 

Eiropas Savienības Tiesas prejudiciālā nolēmuma secinājumi Ditas Danosas lietā liecina, ka ir nepieciešami grozījumi Komerclikuma 224. pantā, lai novērstu kapitālsabiedrību izpildinstitūciju locekļu atbrīvošanu no amata bez pamatojuma. Spēkā esošā likuma panta redakcija ir pretrunā ar Latvijā saistošām Eiropas Savienības tiesību normām, ko prejudiciālā nolēmuma procedūras rezultātā ir apliecinājusi Eiropas Savienības Tiesa (EST).

Jāatgādina, ka D. Danosas lietas pamatā ir strīds ar bijušo darba devēju – a/s "Latvijas Krājbanka" meitasuzņēmumu SIA "LKB Līzings" – par viņas atbrīvošanu no valdes locekļa amata, kad viņa bija 11.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Sandija
28. Decembris 2010 / 16:12
0
ATBILDĒT
Manuprāt, ja šādi grozījumi tiks pieņemti, tad vienalga būs diezgan grūti sasniegt iecērēto mērķi. Tad dalībnieki pamatos valdes locekļa atsaukšanu ar uzticības zaudēšanu, kas ir nemateriālā kategorija. Pamats uzticības zaudēšanai var būt arī dalībnieku subjektīvās šaubas. Rakstā izskatīts tikai viens konkrēts gadījums, bet vairākumā gadījumu attiecības starp valdes locekli un dalībniekiem līdzās uzņēmuma vai pilnvarojuma līgumam, nevis darba līgumam. Manuprāt, būtu pamatoti aizsargāt tieši grūtnieces u.tml. personas, nevis attiecināt īpašu aizsardzību uz visiem valdes locekļiem.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties