22. Februāris 2011 /NR. 8 (655)
Informācija
Satversmes tiesa: kontinuitāte ietekmē pensiju apmēru
2

Satversmes tiesa aizvadītajā nedēļā publicēja savu viedokli par ārkārtīgi komplicētu un interesantu cilvēktiesību jautājumu. Proti, tā vērtēja likuma "Par valsts pensijām" pārejas noteikumu 1. punkta (daļā par Latvijas nepilsoņu darba un tam pielīdzināto periodu pielīdzināšanu apdrošināšanas stāžam) atbilstību Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 14. pantam kopsakarā ar Pirmā protokola 1. pantu un Latvijas Republikas Satversmes 91. pantam. Atbilstoši šai tiesību normai nepilsoņiem apdrošināšanas stāžā neiekļauj ārpus Latvijas līdz 1990. gada 31. decembrim uzkrātos darba un tam pielīdzinātos periodus, tostarp obligātā militārā dienesta laiku.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
es
22. Februāris 2011 / 20:33
0
ATBILDĒT
Manuprāt, aplams spriedums. Jā, no kontinuitātes izriet tas, ka Latvijai nav jāuzņemas atbldība par periodiem, kas nostrādāti ārpus Latvijas. Taču Latvija ir izvēlējusies to darīt. Un, ja ir izvēlējusies, tad nevar cilvēkus šķirot pēc pilsonības kritērija. Sociālo garantiju jomā nozīmi var piešķirt pastāvīgai dzīvesvietai, bet ne pilsonībai.
X
22. Februāris 2011 / 10:49
0
ATBILDĒT
Tik tālu no esam. Iespējams, kontinuitāte varētu būt arguments arī tam, lai nepilsoņiem (droši vien šīs teorijas aizstāvji viņus sauktu par civilokupantiem) liktu maksāt dārgāk par Rīgas Satiksmes un citiem komunālajiem pakalpojumiem vai vispār aizliegtu tos izmantot. Pastāv taču iespēja naturalizēties - kāpēc lai vispirms viņi to neizdarītu un tikai pēc tam baudītu nacionālās valsts labumus?
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties