24. Maijs 2011 /NR. 21 (668)
Informācija
Par komerctiesībām Eiropas Savienības dimensijā
Pagājušajā nedēļā, 18. maijā, notika konference par komerctiesībām Eiropas Savienības (ES) dimensijā. Tās mērķis bija izvērtēt aktuālos ES ierosinājumus komerctiesību nozarē un akcentēt pastāvošās problēmas komerctiesiskajā regulējumā, kā arī piedāvāt to risinājumus caur citu ES dalībvalstu attiecīgo problēmu risināšanas pieejas analīzi. Konferencē ar priekšlasījumiem kopumā uzstājās vienpadsmit referentu, tostarp arī finanšu nozares speciālists no Beļģijas Luks Neiss (Luc Nijs).
Foto: Boriss Koļesņikovs

Jāpiebilst, ka pirmo reizi Tieslietu ministrijas organizētā komerctiesību konference noritēja latviešu un angļu valodā, tādējādi ne vien ļaujot nodrošināt ārvalstu referentu uzstāšanos, bet arī piesaistot nelielu skaitu klausītāju no ārvalstīm. Referentu izteiktie domugraudi īsi izklāstīti turpmākajās rindkopās.

Konferenci, ko organizēja Tieslietu ministrija sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu, zvērinātu advokātu biroju "Liepa, Skopiņa/ Borenius" un zvērinātu advokātu biroju "LetLaw", atklāja tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs un Rīgas Juridiskās augstskolas rektors Georgs Ulrihs (George Ulrich), īpaši akcentējot Eiropas Komisijas iniciatīvu komerctiesībās nozīmi un ietekmi uz nacionālo tiesisko regulējumu.

Pirmais konferencē uzstājās Komerclikuma "tēvs" Aigars Strupišs, kurš ir piedalījies ne vien minētā likuma izstrādē, bet arī patlaban ir ļoti aktīvs komerctiesību pamatprincipu aizstāvis Tieslietu ministrijas patstāvīgajā darba grupā Komerclikuma grozījumu izstrādei. Akcentējot komersantu publiskojamo ziņu un dokumentu kontroles robežas ES un Latvijas tiesībās, referents īpaši aicināja piešķirt plašākas pilnvaras pašiem komersantiem sabiedrības statūtu izstrādē, tādējādi nostiprinot to privātautonomijas principu. Iesakot apdomāt iespēju Komerclikumā noteikt plašāku jautājumu loku, kas būtu izlemjams kapitālsabiedrības statūtos, tiktu paplašinātas komersantu rīcības brīvības robežas.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties