No Kriminālprocesa likuma 23. panta, kas ir kriminālprocesa pamatprincips, izriet, ka tiesas spriešanā ietilpst ne tikai personas atzīšana par vainīgu vai attaisnošana celtajā apsūdzībā, bet arī personas atzīšanā par vainīgu vai attaisnošana noziedzīgā nodarījumā, izskatot un izlemjot celtās apsūdzības pamatotību. Tas nozīmē, ka arī tiesa var grozīt celto apsūdzību, ievērojot kriminālprocesa pamatprincipus, tostarp apsūdzētā tiesības uz aizstāvību, lai panāktu krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu.
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departaments šādā sastāvā: senators referents P. Dzalbe, senators A. Freibergs, senators V. Čiževskis, izskatīja lietu rakstveida procesā sakarā ar Jelgavas prokuratūras prokurora V. Kmeta kasācijas protestu par Zemgales apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2010. gada 1. novembra lēmumu un
konstatēja
Ar Jelgavas tiesas 2010. gada 21. maija spriedumu E.S., personas kods [..], atzīts par nevainīgu apsūdzībā pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas un attaisnots. Cietušo K.K. un A.K. kaitējuma kompensācijas pieteikums atstāts bez izskatīšanas.
Ar Zemgales apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2010. gada 1. novembra lēmumu Jelgavas tiesas 2010.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.