6. Decembris 2011 /NR. 49 (696)
Skaidrojumi. Viedokļi
Tiesiskā drošība kā nodokļu tiesību stūrakmens
5
Mg.iur.
Sandis Bērtaitis
Advokātu biroja "ADVERSUS" partneris, zvērināts advokāts 
Bac.oec., LLM cand.
Kaspars Rumba
Advokātu biroja "ADVERSUS" nodokļu eksperts 

Jau kopš 2010. gada ieilgušais privātpersonu un Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) strīds par nodokļu piemērošanu darījumos ar nekustamo īpašumu ir nevis pietuvojies atrisinājumam, bet saasinājies.

Par situācijas nopietnību liecina gan tas, ka no papildus aprēķinātajiem nodokļu maksājumiem vairāk nekā 65 miljonu latu apmērā VID ir izdevies iekasēt tikai nepilnus 2 miljonus, gan arī tas, ka Latvijas Republikas tiesībsargs un VID ir aicinājuši izvērtēt iesaistīto personu rīcību krimināltiesiskajā procesā. Tomēr, koncentrējoties uz jautājuma pareizu izlemšanu iepriekš spēkā esošo tiesību normu kontekstā, neatbildēts ir palicis jautājums: kāds ir šis strīds ilgtspējīgas nodokļu politikas perspektīvā?

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
BB
7. Decembris 2011 / 19:25
0
ATBILDĒT
: )) labi teikts - par precizitāti. Argumentācija par tiesiskās noteiktības principu arī pārliecinoša..., bet tik un tā vārdi tiesikās drošības princips sakan emocionāli piesātinātāk, tāpēc man patīk labāk...ar precizitāti domāji, ka normatīvajiem aktiem jābūt precīziem(konkrētiem)nevis abstraktiem?...-joks ; )
a.
7. Decembris 2011 / 17:24
0
ATBILDĒT
Jums ir \\\"dzelžaina\\\" loģika:) nebūt nav nepieciešams visu pozitivizēt, vienkārši iedzīvināt caur tiesību doktrīnu un judikatūru. tad varbūt arī Jums liksies pašsaprotami, ka precizitāte ir viens no juridiskās zinātnes stūrakmeņiem.

savukārt tiesām gan vajadzētu beidzot sākt būt konsekventām un izmantot atbilstošu terminoloģiju. citādi būs kā ar \\\"likumdošanu\\\", kad joprojām viena paliela daļa juristu normatīvos aktus, nevis to pieņemšanas procesu, apzīmē ar iepriekš minēto terminu
BB
6. Decembris 2011 / 19:19
0
ATBILDĒT
..ja katrs runā \"savā valodā\" un domā vienu un to pašu, tad kur ir problēma? Vai vajag pilnīgi visus pincipus pieminēt normatīvajos aktos, lai visi lietotu vienādus apzīmējumus un Jums nebūtu kur piesieties?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties