12. Jūnijs 2012 /NR. 24 (723)
Īsziņas
Atbalsta grozījumus Civilprocesa likumā tiesvedības paātrināšanai
11

Saeimas Juridiskā komisija 7. jūnijā izskatīšanai Saeimā otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Civilprocesa likumā, kas paredz ieviest vairākus jauninājumus tiesvedības paātrināšanai un procesa dalībnieku disciplinēšanai.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
11 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
omg
18. Jūnijs 2012 / 14:35
0
ATBILDĒT
Ne tikai par to vai piemēros/ nepiemēros. Kā reize 500 var sākt piemērot, vilinājums taču liels... nav vairs nieka 50...

Bet vai tiešām 500 par pierādījumu laicīgu neiesniegšanu ir normāls sods? Es nedomāju, ka tiesas sēdes atlikšana izmaksā LVL 500.-. Jo neviens neliedz pa šo laiku tiesnesim strādāt pie citas lietas, domājams tiesnesis pārlikto tiesas sēžu laikā nespēlē kompī tetri, gaidot nākamo tiesas sēdi... Ceļa izdevumi + advokāts otrai pusei maksā par vienu tiesas sēdi LVL 500? No kurienes tad tiek braukts, ar kādu transportu un par kādiem advokātiem ir runa? Man liekas, jums Magone ar cipariem nevedas...
Armands
14. Jūnijs 2012 / 14:27
0
ATBILDĒT
Laikam tā arī neesat sapratis/-usi, ka runa šajā gadījumā ir par ko citu. Ja līdz šim ļoti reti ir tikusi piemērota sankcija 50 latu apmērā par pierādījumu iesniegšanas kavēšanu, vai sankcijas apmēra palielināšana novedīs pie tās biežākas piemērošanas vai nodrošinās to, ka pierādījumi tiks iesniegti likumā noteiktajā termiņā? Manuprāt, sankcijas apmērs to nenodrošina, ja pati sankcija kā tāda netiek piemērota. Analoģiski varētu runāt, ka cilvēki neizdarīs slepkavības, ja Krimināllikumā par šādiem noziegumiem sankcija tiks palielināta līdz nāvessodam. Vai tāpēc cilvēki neizdarīs slepkavības? Eksperti pamatoti apgalvo, ka pārkāpumu skaita samazināšanu vispirms nodrošina sankcijas (soda) neizbēgamība un tikai tad sankcijas apmērs.
Magone
14. Jūnijs 2012 / 13:02
0
ATBILDĒT
Bet, vai esi parēķinājis, cik izmaksā dēļ termiņā neiesniegtiem pierādījumiem atlikta tiesas sēde? Valstij -tiesneša alga, telpas utt., jo pa šo laiku varēja izskatīt citu lietu. Otram dalībniekam -ceļa izdevumi, advokāta apmaksa utt. 500 vēl ir pa lēto.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 8
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties