Ik pa laikam publiskajā telpā (bet vēl vairāk un biežāk – tā sauktajās kuluāru sarunās) uzvirmo diskusija, kas attiecas uz tiesnešu, advokātu un prokuroru savstarpējo saskarsmi. Tādēļ, lai rūpētos par juridisko profesiju prestižu un tiesu varas autoritāti un veicinātu savstarpējās saskarsmes atbilstību profesionālās ētikas normām, Tiesnešu ētikas komisija kopīgi ar Latvijas Zvērinātu advokātu padomes Ētikas komisiju un Prokuroru atestācijas komisiju jau šā gada sākumā ir izstrādājusi attiecīgu skaidrojumu, paužot savu viedokli par šiem diskutablajiem aspektiem. "JV" piedāvā lasītājiem iepazīties ar šo skaidrojumu pilnībā.
I
No Bangaloras principiem un to komentāriem izriet, ka tiesnešu izolācija no sabiedrības, tai skaitā arī no saskarsmes ar citu juridisko profesiju pārstāvjiem, nav ne iespējama, ne vēlama. Arī juridisko profesiju pārstāvju socializācija ir nepieciešama, un tai ir senas tradīcijas.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.