16. Oktobris 2012 /NR. 42 (741)
Skaidrojumi. Viedokļi
Līgumsoda anomālijas Direktīvas 2011/7/ES normu kontekstā
7
Dr.habil.iur.
Kalvis Torgāns
LU profesors, Augstākās tiesas senators 

Izlasot Direktīvu 2011/7/ES par maksājumu kavējumu novēršanu komercdarījumos, kas paredz enerģiskāk apkarot komercdarbību negatīvi ietekmējošos kavētos maksājumus, rodas jautājums, kāpēc tajā ne reizi nav minēts līgumsods. Latvijā tieši līgumsods ir tas, kas visbargāk soda maksājumu kavējumu gadījumos. Vai ES institūcijas, sekojot anglosakšu koncepcijai, jau būtu atteikušās no sodošām sankcijām privāttiesībās?

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
būvnieks
18. Oktobris 2012 / 09:47
0
ATBILDĒT
par līgumsodu (procentos) papildus likumiskajiem procentiem varētu piekrist, bet nevar piekrist tam, ka par saistību laicīgu neizpildi nevarēu noteikt līgumsodu procentos. Piemēram, par ēkas būvniecības nepabeigšanu laikā par katru kavēto dienu tiek rēķināti prcenti, kas stimulē būvnieku iekļauties laikā vai kavējumu samazināt līdz minimumam.Pēc cienījamā profesora priekšlikuma sanāk, ka tā nedrīkst (var būt tikai viena summa), kā rezultātā sanāk, ka, ja esi nokavējis tālak vairs vari nesteigties, jo līgumsods tāpat nepieaugs. Tiem paši angļi, kuriem nav atļauts līgumsods, bet ir atļauts noteikt kompensējamo zaudējumu apmēru (faktiski līgumsods) nosaka kompensējamo zaudējumu apmēru (liquidated damages) tieši procentos, piemēram, par šaistību izpildes kavējumu, no līguma summas.
Seskis
17. Oktobris 2012 / 09:11
0
ATBILDĒT
Ko runāt par privātpersonām, ja valsts pati ir augļošanas paraugtēls. Studiju kredīts ar procentiem un līgumsodiem izaudzis no 500 rubuļiem līdz 4000 rubuļiem, ko Izglītības un zinātnes ministrija cenšas piedzīt. Labi vēl, ka ir tiesas, kas šo apetīti ierobežo.
Ussa
16. Oktobris 2012 / 15:18
0
ATBILDĒT
Beidzot kāds cenšas pārtraukt augļošanu Latvijā! Paldies cienījamajam zinātniekam, kas pievērš uzmanību Civillikumā esošajām problēmām.

Vēl viena problēma ir ar CL 1702.panta otrajā daļu, kas izkropļo galvojuma jēdziena izpratni un maldina par tā tiesiskajām sekām.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 4
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties