Šis ir LL.M Magdas Papēdes komentārs Dr.iur. Ingrīdas Veikšas rakstam "Autortiesību aizsardzības konstitucionālie aspekti", kas tika publicēts žurnālā "Jurista Vārds" Nr. 52 (751) – speciālizlaidumā, kas iznāca 2012. gada 18. decembrī.
Viens no aktuālākajiem autortiesību jautājumiem mūsdienās ir jautājums par autoru darbu izmantošanu internetā. Tehnikas attīstība, kā arī pieaugošā sabiedrības interese piekļūt kvalitatīvam saturam, baudīt kultūru un papildināt zināšanas ir izgaismojusi esošā regulējuma vājās vietas. No vienas puses, tehniskās iespējas veicina darbu pieejamību un to brīvu izmantošanu. Tajā pašā laikā autoriem bieži nav nekādu iespēju saņemt viņiem pienākošos atlīdzību, nemaz nerunājot par iespējām aizkavēt darbu nesankcionētu izplatīšanu. No otras puses, autortiesības atšķirībā no interneta joprojām saglabā savu teritoriālo raksturu. Tā rezultātā aizsargātie darbi tiek licencēti izmantošanai konkrētās valstīs un tehnisku ierobežojumu rezultātā nav pieejami citās valstīs. Esošā situācija neapmierina ne tiesību īpašniekus, ne darbu izmantotājus. Tāpēc ir iepriecinoši, ka arī Latvijā aizsākas diskusija par iespējām uzlabot vai pat reformēt esošo autortiesību modeli. Konkrētus priekšlikumus situācijas uzlabošanai piedāvā Dr.iur. Ingrīda Veikša savā nesenajā rakstā "Autortiesību aizsardzības konstitucionālie aspekti" (turpmāk tekstā – raksts), kas kā referāts nolasīts Tieslietu ministrijas rīkotajā Valststiesību dienā 2012. gada 7. novembrī un publicēts "Jurista Vārda" 2012.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.