26. Februāris 2013 /NR. 8 (759)
Skaidrojumi. Viedokļi
Pārdomas par Parādu ārpustiesas atgūšanas jauno likumu
4
Mg.iur.
Jānis Vanags
Latvijas Universitātes doktorants 

Pagājušā gada 11. decembrī spēkā stājās Parādu ārpustiesas atgūšanas likums,1 kas neizbēgami kļūs par ieroci cīņā par vēlētāju balsīm kārtējās vēlēšanās. Vieni leposies ar to, kā viņiem, aizsargājot parādnieku intereses, izdevies iegrožot piedzinējus, otri vicinās rokas, klāstīdami, ka tie pirmie pieņēmuši pārāk maigu likumu. Vēlēšanas atnāks un paies, politiķu demagoģija aprims, likuma pieņemšanas apstākļi piemirsīsies, bet fakts paliks – parādu ārpustiesas piedziņu regulēs zemas kvalitātes likums.

Ikvienu likumu veido divas dimensijas – saimnieciskais mērķis un tā juridiskais atspoguļojums. Turpmāk kā vienā, tā otrā plāksnē apskatīšu konstatētos trūkumus, kā arī piedāvāšu idejas likuma uzlabošanai.

Viens no centrālajiem jautājumiem apskatāmā likuma sakarā ir parādu piedzinēju licencēšanas ieviešana. Likuma veidotājiem viss ir licies tik pašsaprotami, ka piemirsies definēt elementu, kas piesaista konkrēta parāda ārpustiesas piedziņu Latvijas Republikai un nosaka nepieciešamību Latvijas Republikā saņemt attiecīgo licenci. Problēmas rodas, tiklīdz parādās kāds ārvalsts elements. Vai uzņēmums, kas reģistrēts Latvijā, bet parādus atgūst ārvalstī, ir licencējams Latvijā? Vai uzņēmums, kas piedzen p

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
27. Februāris 2013 / 16:51
0
ATBILDĒT
Dzirdēju, ka daudzi nemaz negrasās licencēties, bet strādāt uz pilnvaru pamata.
arī jurists
27. Februāris 2013 / 11:09
0
ATBILDĒT
Vēl viens pārgudrītis atradies. ..
Renārs
26. Februāris 2013 / 19:43
0
ATBILDĒT
Zīmīgs raksts. Vai doktorantūrā vairs nemāca, ka varētu noderēt citu tiesību avotu atrašana. Vai Neimaņa kungs vairs nelasa LU?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties