3. Septembris 2013 /NR. 36 (787)
Skaidrojumi. Viedokļi
Tiesas nolēmumu publiskošana
16
Vēsture un juridiskais novērtējums
Mg.iur., phil.
Zinaida Indrūna
 

Žurnāla "Jurista Vārds" 2012. gada 20. marta numura redakcijas slejā (JV Nr. 12 (711)) Gatis Litvins norādīja uz tiesas spriedumu pieejamības ārkārtīgo būtiskumu,1 jo to ietekme plešas visās trīs laika dimensijās – pagātnē, tagadnē2 un nākotnē. Slejas komentāros parādījās juristu viedokļi par tiesu nolēmumu publiskošanas nepieciešamību, jo īpaši apstākļos, kad latviešu valodā trūkst juridiskās literatūras. Šis raksts tapis, lai piedāvātu ieskatu tiesu spriedumu pieejamības jautājumā – galvenokārt vēsturiskā aspektā – un paplašinātu priekšstatus par jau notikušām juristu diskusijām saistībā ar tiesu prakses nozīmi un tās atspoguļojumu juridiskajā literatūrā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
16 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
BB36
17. Septembris 2013 / 23:48
0
ATBILDĒT
Katram instrumentam ir savs uzdevums.

Tiesas kalendārs ir tiesneša darba instruments tiesas sēžu plānošanai.

Tas nekādi nevar novērst mazgodprātīgāka advokāta \"saslimšanu\" un tamlīdzīgus gadījumus - to skaušanai domāta profesionālā ētika.

Gan Tieslietu padomes, gan tiesu autoritāte ir pašu tiesnešu rokās.

Pie tiesas nolēmumu anomizācijas var ātri pierast. To apliecina administratīvo tiesu prakse. Vienīgi (vis)pārējās tiesās top redzami zemūdens akmeņi - vienotas nolēmumu metodoloģijas trūkums.
Angeko
6. Septembris 2013 / 14:07
0
ATBILDĒT
Ir aizmirsta cilvēku kategorija, kurai nav pieeajmi tiesas nolēmumi - analfabēti. Pašreiz procesa dalībniekam, kurš nemāk lasīt, spriedumu nolasa tiesu darbinieks, jo tiesas zālē tagad tiek praktizēta saīsināto spriedumu lasīšana. Lasot spriedumu procesa dalībnieks uzdod jautājumus un tā var pusi no darba dienas pavadīt, skaidrojot spriedumu. Varbūt Juridiskās palīdzības administrācijai varētu uzticēt šo pienākumu.
Tiesnesis
6. Septembris 2013 / 12:50
0
ATBILDĒT
Tieslietu padome ir pilnībā politisks tiesu ietekmēšanas instruments, tās dalībnieku ieteikumi starp citu vnk netiek ņemti vērā.

Sliktākajā gadījumā ir kā šobrīd ar Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāju - ministra iegriba ir stiprāka nekā valstī noteiktā likumīgā kārtība.

Tas pat nav apspriežams :(

Bet nu esam novirzījušies no publikācijas :)
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 13
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties