29. Oktobris 2013 /NR. 44 (795)
Intervija
Preambulas projekts var destabilizēt sabiedrību
15
Foto: Boriss Koļesņikovs

Biznesa augstskolas "Turība" profesors Dr. iur. Aivars Endziņš savulaik ir bijis Latvijas Tautas frontes aktīvs dalībnieks, kā LPSR Augstākās padomes deputāts piedalījies 1990. gada 4. maija deklarācijas "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" sagatavošanā un balsojis par tās pieņemšanu. A. Endziņš bijis arī piektās un sestās Saeimas deputāts. 1996. gadā kļuvis par jaunizveidotās Satversmes tiesas tiesnesi, bijis tās pirmais priekšsēdētājs (2000–2007). Savulaik viņš kandidējis arī uz Latvijas Valsts prezidenta amatu.

Ņemot vērā A. Endziņa neapšaubāmo autoritāti Latvijas valststiesību zinātnieku un praktiķu vidū, viņa redzējumu bija paredzēts publicēt žurnāla "Jurista Vārds" tematiskajā numurā 2013. gada 22. oktobrī – vienkopus ar citiem viedokļiem par Dr.iur.h.c. E. Levita piedāvāto Satversmes preambulas projektu. Tehnisku iemeslu dēļ tas nenotika, tādēļ žurnāls atvainojas A.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
15 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurčiks
4. Novembris 2013 / 21:51
0
ATBILDĒT
Punkts viens: ja jūs nākat ar piedāvājumu ieviest preambulu, jums ir pienākums pamatot tās nepieciešamību ar argumentiem;Punkts divi: punktā viens norādītā iemesla dēļ es neminēju nevienu argumentu, bet gaidu, kad jūs vilksiet ārā savējos; ja nav argumentu par labu preambulai, kādi man var būt pretargumenti?Punkts trīs: tā ka nevienu argumentu neesmu dzirdējis, tā vietā uzklausot ad hominem uzbraucienus, apvainojumus kritušo piemiņas necienīšanā un bezmaz valsts nodevībā un histēriju no sērijas \\\"krievi nāk\\\", man ir jāsecina, ka preambuliķi ir histēriski radījumi bez spējas konstruktīvi diskutēt.Vai es būtu ko palaidis garām?
panesās
4. Novembris 2013 / 14:18
0
ATBILDĒT
Jurčika \"argumenti\":1)jums nav argumentu;

2)preambuliķi ir visnotaļ nenosvērta publika;

3)O, dzintarparādjūgends paceļ balsi.Tas arī viss.Argumentācijas Augstā dziesma.Tas gan netraucē apsaukāt citus. Kur tas ir redzēts? Šķiet pazīstams.... \"Suņa sirdī\"ir tāds biedrs Švonders.
Jurčiks
4. Novembris 2013 / 13:57
0
ATBILDĒT
Ok, paskatīsimies tavus \"argumentus\" 01.11.2013 14:11 komentārā:1.\"arguments\" - mīkstčaulība;2.\"arguments\" - nezinu pat, kā lai to nosauc (\"Kaut kad taču ir jāpienāk tam brīdim, kad ieviest izglītības sistēmu latviešu valodā, nojaukt dažu labu apkaunojošu pieminekli, gan arī Satversmi pagrozīt, lai vairs latviešiem pašiem nav jārīko referendumi par krievu valodas ieviešanu?\") - sapņu un cerību arguments?3.\"arguments\" - bailes no : lielās un draudzīgās kaimiņvalsts\" (nesaprotu gan, kā preambula vai pieminekļa nojaukšana varētu šīs bailes mazināt...)4.\"arguments\" - bailes būt vājam, jo \"ar vājajiem neviens nerunā\";5.\"arguments\" - \"mēs piedzīvosim vēl ne vienu vien referendumu par krievu valodu\" - bailes no krieviem un neticība latviešu veselajam saprātam;6.\"arguments\": nogalināšana, trimda, Sibīrija (t.i., bailes no vēstures atkārtošanās)Un tu gribi, lai kāds par šādiem \"argumentiem\" diskutē???? Tās ir bailes, beiles un vēllreiz bailes, citeim vārdiem sakot - plikas emocijas. Nekā cita jau jums, preambuliķiem nav
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 12
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties