Dzīvojamo telpu īres likuma projekts, kas pagaidām ir tikai izsludināts valsts sekretāru sanāksmē, jau ieguvis tādu publicitāti kā reti kurš dokuments tik agrīnā likumdošanas procesa stadijā. Topošā likuma saturs plaši tiek analizēts sabiedrībā un plašsaziņas līdzekļos, un pat ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis bija uzdevis līdz šā gada 17. februārim viņam sniegt skaidrojumu par paša vadītās ministrijas izstrādāto likumprojektu. Ņemot vērā plašo rezonansi, "Jurista Vārds" skaidro, kādi strīdīgi priekšlikumi tad ir ietverti jauniecerētajā īres attiecību tiesiskajā regulējumā, izpelnoties tādu sabiedrības ievērību un kritiku.
Pārlapojot valsts sekretāru sanāksmē izsludināto likumprojektu1 un tam pievienoto anotāciju, jāatzīst, ka būtisku jauninājumu tur patiesi netrūkst, ieviešot pat radikālas izmaiņas līdzšinējā kārtībā. Diemžēl, vadoties pēc likumprojekta anotācijas, precīzi ir grūti spriest, cik lielā mērā un kādā sastāvā iepriekš ir notikušas izsvērtas diskusijas par jaunā projekta saturu. Tā anotācijā minēts, ka sabiedrības informēšana par šāda projekta izstrādes uzsākšanu nav veikta, vien ņemtas vērā jeb vērtētas privātpersonu iesniegumos paustās problēmas saistībā ar dzīvojamo telpu īri. Tiesa, "likumprojekta izstrādes gaitā notika vairākas sanāksmes, kurās tika vērtēti priekšlikumi dzīvojamo telpu īres tiesisko attiecību regulējuma pilnveidošanā. Darba grupās piedalījās valsts institūciju un pašvaldību pārstāvji, īres tiesībās praktizējoši advokāti un Latvijas Universitātes pasniedzēji, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji. Ņemot vērā, ka priekšlikumi bija savstarpēji pretrunīgi, tie visi nevarēja tikt ņemti vērā, līdz ar to, priekšlikumus izvērtējot, likumprojektā tika iekļauti, pēc likumprojekta izstrādātāju domām, atbilstošākie," – tā pauž projekta autori.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.