14. Oktobris 2014 /NR. 40 (842)
Skaidrojumi. Viedokļi
Likumdevēja neitralitāte jeb ideoloģijas pārpilnības fenomens ideoloģiju vakuumā Latvijā
31
Dr.iur.
Dace Šulmane
 

Iepazīstināt juristus ar terminu "ideoloģija" ir sarežģīti. Praktizējoši juristi parasti distancējas no politikas un tās zinātniskā diskursa, un vismaz Latvijā daudzu juristu redzeslokā nostiprinājušies tādi ideoloģiski neitrāli tiesiskie ideāli kā vispārējie tiesību principi, demokrātiska valsts u.c., kas ļauj risināt problēmas profesijas ietvaros, neiesaistoties politisko zinātņu peripetijās. Tomēr mūsdienu juristam ir būtiski pārliecināties un izprast, cik saistīti ir dažādu sociālo zinātņu ietvaros izmantotie jēdzieni un kā tie atsaucas un ietekmē konkrēto tiesību nozari vai jurista darba jomu. Raksta mērķis ir aktualizēt zinātnisku diskusiju par ideoloģiju lomu mūsdienu demokrātiskā valstī un to ietekmi uz tiesībām, iepazīstinot ar kritisko tiesību skolu Latvijas kontekstā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
31 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
MAGNOE
17. Oktobris 2014 / 15:41
1
ATBILDĒT
autors piemirsis aplūkot visuniversālāko un nepieciešamāko metodi - iztulkošanu atbilstoši konkrētās personas interesēm
PUSLABS
15. Oktobris 2014 / 16:20
1
ATBILDĒT
Saņēmos izlasīt tik garu raksta gabalu un paliku vīlies. Jāsāk jau ar to, ka problemātika ir visai teorētiska un šauram intelektuāļu lokam tuva (varbūt). Tomēr …Ko tur atsevišķs žurnālists spriež pat ideoloģijas definīciju ir nulles vērtībā.Tas ir viens viedoklis bez paliekošām sekām un, to necitējot, mēs pat par to neuzzinātu. 2.tabula pārsteidz ar tautoloģijā vedošu apgalvojumu “valsts ir represīvs valsts aparāts”. 3.tabulā ģimenes IVA tiek pieskaitīts kopējam IVA. Vai tas ir patiess apgalvojums arī “sarkanas” ģimenes gadījumā mūsdienu Latvijā? Varbūr runa ir par dažādām valstīm atkarībā no konkrētā IVA?
Par ražošanas apstākļu reprodukciju vēl nebiju dzirdējis. Laikam precīzs tulkojums ir savādāks.
Ka ikviens indivīds sevi uzskatot par subjektu, arī ir visai nosacīti. Vienkāršotā pieeja saka: subjekts ir tas, kurš iedarbojas, objekts – tas, uz kuru iedarbojas. Indivīds visās attiecībās nevar būt subjekts.
Rindkopa par “uzbrukumu postmodernajai identitātes politikai” ir visai dīvaina. Domai, manuprāt, iztrūkst fragments starp aprakstītajām ES pūlēm uz atvērto sabiedrību un šo uzbrukumu.
Un interesantais stāsts, ka no bērnudārza pirmās dienas bērns ir “Ļeņina mazbērns”. Man gan šķiet, par mazbērnu viņš kļuva mazliet vēlāk …..
Seskis
14. Oktobris 2014 / 15:09
1
ATBILDĒT
Paldies Armandam!
Armands vienīgais atģidājās, ka Seskim jāielej.
Tomēr arī tad Seskis nevarētu tik gudrus rakstus uzrakstīt, jo ir nemācīts pusbrīvais "Tupenīšu" māju bandinieks, pušelnieka vietas izpildītājs.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 28
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties