9. Decembris 2014 /NR. 48 (850)
Intervija
Valsts policijas priekšnieks: jau redzam gaismu tuneļa galā
3
Ints Ķuzis intervijā JURISTA VĀRDAM
Sannija Matule
Jurista Vārds 
Boriss Koļesņikovs

Iepriekš būdams Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks, 2011. gada 2. augustā Ints Ķuzis kļuva par visas Valsts policijas priekšnieku. Jaunais amats sakrita ar laiku, kad liela daļa kolēģu, tostarp pieredzējuši izmeklētāji, jau bija atstājuši vai vēl steidza pamest policistu rindas. Nenoliedzami, tas līdz ar krīzes dēļ samazināto finansējumu šai jomai ietekmēja Valsts policijas darbu, un pēdējos gados aizvien biežāk publiski ir izskanējusi kritika tās veiktajai izmeklēšanas kvalitātei. Cik tā ir pamatota un ko no policijas šodien var prasīt un sagaidīt sabiedrība, profesionālo svētku – ikgadējās Policijas dienas – priekšvakarā "Jurista Vārds" intervijā jautāja ģenerālim I. Ķuzim.

Mūsu saruna notiek policijas profesionālo svētku, ko atzīmē 5. decembrī, gaidās un Zolitūdes traģēdijas atceres pirmajā gadadienā. Ar kādām sajūtām šogad Valsts policijas vadība sagaida Policijas dienu?

Pirms vairākiem gadiem, raksturojot situāciju Valsts policijā, varēja sacīt, ka ejam cauri ellei, jo kopš 2009. gada, kad visapkārt plosījās dižķibele, manuprāt, tieši mēs izjutām vislielāko triecienu, sāpi un zaudējumus – bija jāšķiras ne vien no krietnas atalgojuma daļas, bet arī no ļoti daudziem kolēģiem. Arī es stājos šajā amatā laikā, kad viss bija sabrucis un bija jāceļ atkal augšā, taču vienlaikus ar to bija jāsadzīvo, tas viss bija jāsaprot.

Savukārt, ja runājam par šo gadu, iepriekš minētā kontekstā var sacīt, ka gaisma tuneļa galā jau ir saskatāma un uz to virzāmies. Mums ir skaidrs plāns, kā šo gaismu sasniegt, taču jautājums, vai plānotais piepildīsies. Ja mūsu iecerētais īstenosies, tad gan Valsts policijas attīstība ir neizbēgama.

Atskatoties uz aizvadīto gadu, no vienas puses, kopumā to noteikti varētu raksturot kā sarežģītu. Traģiskie notikumi Zolitūdē ļoti tieši skāra arī policiju, pieprasot no tās citādu rīcību un kompetenci izmeklēt tādu lietu, kāda līdz šim nav pieredzēta. No otras puses, šogad bijušas arī pozitīvas iezīmes, un noteikti vēlos pateikties kolēģiem, kuri bija ar mums un nāca klāt, jo beidzot esam sasnieguši to līmeni, kad darbu Valsts policijā atstāj mazāk cilvēku nekā pienāk klāt.

Visi šie pēdējie gadi mums ir saistīti tikai ar lieliem izaicinājumiem, un labi, ja mēs tos zinām, varam prognozēt. Diemžēl nereti par tiem uzzinām, tikai sastopoties aci pret aci, kā tas bija, piemēram, situācijā ar Zolitūdes traģēdiju – veikala ēkas sabrukšanu.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Zane B.
9. Decembris 2014 / 12:13
2
ATBILDĒT
Paldies par šo interviju! Tā spilgti atklāja, kas ir kas un cik ļoti saskan politiķu vārdi ar darbiem:(
skepse
9. Decembris 2014 / 06:50
1
ATBILDĒT
Vai optimismam patiešām ir pamats? Ja izmeklētaja atalgojums no patruļdienesta darbinieka atalgojuma daudz neatšķiras, bet dažādos atbalsta dienestos pie ērtāka dežūru grafika un mazākām prasībām var saņemt lielāku atalgojumu un vēl pasmieties par izmeklēšanas darba veicēju, ja pastāvības šajā darbā visai maz, tad nav brīnums, ka esošie izdeg, jaunie, ja ir iespēja, meklē amatu, kur nav jāraujas uz pusēm.
ai_bi > skepse
10. Decembris 2014 / 14:00
3
ATBILDĒT
Kas tad tiem, tik ļoti čaklajiem un profesionālajiem izmeklētājiem liedz atgriezties Patruļdienestā? Laipni lūgti brīvajās amata vietās, kuru vēl ir
ļoti daudz. Ja izmeklētājs tik tiešām būtu tik gudrs, kā izliekās, tad nemēģinātu pacelties uz citu rēķina. Salīdziniet sevi un savu paveikto darbu kriminālprocesos, labāk, ar tādiem speciālistiem kā advokātiem, prokuroriem, tiesnešiem vai izmeklētājiem VID (FP vai Muitā) u.c.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties