Pirms pāris nedēļām, 12. un 13. martā, ar vieslekcijām Latvijas Universitātē un Rīgas Juridiskajā augstskolā uzstājās Ženēvas Universitātes profesors Benedikts Vinigers (Bénédict Winiger).1
Lekcija–diskusija "Latvija un Šveice – civiltiesību aktualitātes Eiropā un Eiropas deliktu tiesību digestas" bija veltīta apjomīgam Eiropas deliktu tiesību harmonizācijas pētniecības projektam, kurā iesaistītas aptuveni 30 Eiropas valstis no Portugāles līdz pat Norvēģijai. Projekta mērķis ir sagatavot aktuālāko deliktu tiesību problēmjautājumu apskatu Eiropā, kas kalpotu par pamatu ne tikai akadēmiski teorētiskai, bet arī praktiskai civiltiesību harmonizācijai. Profesors B. Vinigers ir viens no darba grupas vadītājiem apjomīgai pētnieku grupai, kurā katras valsts vadošie civiltiesību eksperti (Latviju minētajā darba grupā pārstāv prof. Kalvis Torgāns un pēdējā projektā – arī Jānis Kubilis) sniedz skaidrojumus par valsts tiesību doktrīnu un tiesu praksi konkrētā jautājumā.
Profesors B. Vinigers paskaidroja, ka projekta saknes meklējamas jau pirms 25 gadiem: "1989. gadā Eiropas Parlaments pieņēma lēmumus2 par to, ka mums ir nepieciešams unificēts civiltiesību kodekss. Mēs tikām lūgti sagatavot juridisku zināšanu kopumu ar akcentu uz komerctiesībām un saistību tiesībām. Bet, ņemto vērā to, ka politisku lēmumu pieņemšana ir ilglaicīga, mums bija nepieciešams tīri zinātnisks entuziasms. Tomēr, pirmkārt, projekta pamatā ir politiska nepieciešamība radīt Eiropas deliktu tiesības un Eiropas līgumtiesības.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.