26. Maijs 2015 /NR. 21 (873)
Notikums
Konstitucionālā tiesa kā valsts konstitucionālās identitātes sargs
7
Latvijā viesojas Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas delegācija
Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas delegācija viesojas Latvijas Republikas Satversmes tiesā (pirmajā rindā no kreisās): Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas priekšsēdētāja vietnieks prof. Dr. Ferdinands Kirhhofs, Latvijas Republikas Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš, Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijā Andrea Viktorīna, Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs prof. Dr. Andreass Foskūle, Satversmes tiesas tiesnese prof. Dr. Sanita Osipova
Foto: Boriss Koļesņikovs

Maija pirmajā pusē Satversmes tiesā viesojās Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas tiesneši un ar saviem Latvijas kolēģiem apsprieda šobrīd būtiskos konstitucionālo tiesību jautājumus – valstu nacionālo konstitucionālo identitāti un tās saglabāšanas iespējas Eiropas Savienībā, nacionālo tiesu un Eiropas tiesu attiecības, tiesas spriešanu ekonomiskās krīzes apstākļos utt. Vācu tiesībnieki tikās arī ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu, kā arī ar Latvijas un Vācijas žurnālistiem.

Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas tiesnešu vizīte Latvijā ir ļoti nozīmīgs notikums – ņemot vērā gan Vācijas lomu Eiropas politikā, gan tiesas aktīvo pozīciju un neapšaubāmo autoritāti visu pārējo ES dalībvalstu konstitucionālo tiesu vidū. Latvijas mērogā būtisks ir fakts, ka Satversmes tiesa savā praksē nereti izmanto vācu kolēģu izstrādātās atziņas. Svarīgi arī norādīt, ka delegāciju vadīja tiesas priekšsēdētājs un tajā ietilpa viņa vietnieks, kā arī vēl vairāki tiesneši. Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesa ārvalstu kolēģus apmeklē tikai dažas reizes gadā, tādēļ delegācijas viesošanās Latvijā uzskatāma par ļoti veiksmīgu šīs vizītes iniciatoru un organizatoru darba rezultātu.

Šajā rakstā tiks sniegts īss ieskats sarunā, kas 15. maijā risinājās starp Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas un Latvijas Republikas Satversmes tiesas vadību un Latvijas un Vācijas mediju pārstāvjiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
mazgudrais
26. Maijs 2015 / 11:48
0
ATBILDĒT
"tiesas spriešanu ekonomiskās krīzes apstākļos" - šis ir labais, par šo tēmu vajadzētu īpašu likumu (piesakos par likuma teksta autoru (Seski pieaicināšu palīgā (gan jau ka neatteiksies)))
Seskis > mazgudrais
27. Maijs 2015 / 18:55
0
ATBILDĒT
Varētu ņemt kompānijā Jurčiku, mesties kopā un reģistrēt juridisko SIA "Jurčika Mazgudrais Seskis", pēc tam pieprasīt, lai tiktu organizēts publiskais iepirkums, kad SIA "Jurčika Mazgudrais Seskis" iegūtu no Saeimas deleģējumu pieņemt ārējos normatīvos aktus, piemēram, uz gadu. Tas noteikti stiprinātu tiesiskumu!
mazgudrais > Seskis
28. Maijs 2015 / 09:50
0
ATBILDĒT
papildus norādāms, ka, lai nesabaidītu Saeimu ar pārāk garu koncesijas termiņu, kā arī neradītu lieku konkurenci iepirkumā, koncesija būtu iepērkama par vienu ārējo normatīvo aktu
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 4
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties