26. Maijs 2015 /NR. 21 (873)
Viedoklis
Mediācija tiesnešu skatījumā

2015. gada janvārī stājās spēkā tiesību normas, kas paredz tiesas ieteikto mediāciju, kuru vada mediators, ja tiesvedības gaitā, kamēr lietas izskatīšana pēc būtības nav pabeigta, puses pēc tiesas vai tiesneša ieteikuma izteikušas gribu atrisināt domstarpības, izmantojot mediāciju. Tiesnesis vai tiesa aicina puses izvēlēties mediatoru no sertificētu mediatoru saraksta. Tādēļ "Jurista Vārds" jautāja arī tiesu varas pārstāvju viedokli par mediāciju praksē.

Iveta Andžāne, Bauskas rajona tiesas priekšsēdētāja

Praksē ir bijuši gadījumi, kuros strīdu varētu atrisināt ar mediācijas palīdzību. Tiesneši ir vērsuši pušu uzmanību uz šādu iespēju, tomēr izmaksu dēļ puses lielākajā daļā gadījumu ir atteikušās no šādas iespējas. Iespējams, būtu apsverams, ka noteiktos gadījumos mediāciju tiesa varētu noteikt kā obligātu.

 

Inguna Preisa, Zemgales apgabaltiesas priekšsēdētāja

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 74. panta piekto daļu tiesa visās civillietās izskaidro pusēm tiesības vienoties par mediācijas izmantošanu, vēršot pušu uzmanību uz šāda veida strīda risinājuma pozitīvo nozīmi, īpaši ģimenes strīdu lietās.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties