1. Decembris 2015 /NR. 47 (899)
Skaidrojumi. Viedokļi
Valsts amatpersonas statuss maksātnespējas administratoriem: problemātiskie aspekti
26
Dr.iur.cand.
Linards Muciņš
Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs, zvērināts advokāts 

Latvijas tiesu varas sistēma, kā arī Latvijas komercdarbības joma, neskatoties uz 25 gadu attīstību pēc neatkarības atjaunošanas, joprojām atrodas bērna autiņos. Daudzu tiesību institūtu ieviešanas process apzināti vai neapzināti tiek izkropļots, vienkāršots, ieviests nepilnīgi vai arī ačgārni. Minētais visā pilnībā attiecas arī uz administratoru profesiju. Saskaņā ar Maksātnespējas likuma 9. panta pirmo daļu (redakcijā, kas stājās spēkā 2015. gada 1. martā) amata darbībā maksātnespējas procesa administratori no 2016. gada 1. janvāra tiks pielīdzināti valsts amatpersonām. Lai noskaidrotu, cik pamatoti ir maksātnespējas administratoriem noteikt valsts amatpersonas statusu, rakstā tiek apskatīta maksātnespējas administratoru profesijas vēsturiskā attīstība un būtība mūsdienu tiesiskā valstī.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
26 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Bez uzplečiem
8. Decembris 2015 / 14:59
0
ATBILDĒT
Ļoti būtisks ir L.Muciņa arguments par aizgādņiem un aizbildņiem - arī viņi darbojas uz tiesas lēmuma pamata un veic darbības, kas saistošas trešajām personām, tajā skaitā ir tiesīgi pārdot mantu, arī izsolēs. Bet, pat nerunājot par pašas ieviestās normas absurdumu, jāņem vērā, ka neviens tā arī līdz galam nav izpratis administratoru kā valsts amatpersonu deklarāciju aizpildīšanas problemātiku. Piemēram, amatpersonu deklarācijās norādāmie pilnvarojumi un citi darījumi. Ja administrators pēdējos 20 gadus ir bijis vienlaikus ekonomiski aktīvs arī kā juridisko vai grāmatvedības pakalpojumu sniedzējs, viņš pie labākās gribas nespēj atcerēties visas pilnvaras, kuras viņam 20 gadu laikā ir izdotas, bet vēl - kaut vai formāli - ir spēkā. Jo neviena tiesību norma nekad nav prasījusi uzskaitīt privātpersonai izdotas pilnvaras! Bet kaut vienas šādas pilnvaras nenorādīšana deklarācijā ir formāls pamats atbildībai. Kriminālai vai administratīvai - tas jau būs normu piemērojošo VID un KNAB ierēdņu subjektīvais redzējums...
Njā
4. Decembris 2015 / 09:16
1
ATBILDĒT
Ka tikai pēc tam, kad reāli ieviesīs to absurdo normu par amatpersonas statusu, nesanāk tā, ka ...ups...populistiski izdomājām kaut kādu sviestainu normu, bet izrādās, ka dzīvē tā norma nekādā veidā neļauj cīnīties ar tiem pāris negodīgajiem, kuru it kā dēļ šī norma tika izdomāta.
Jurčiks > Njā
4. Decembris 2015 / 12:36
0
ATBILDĒT
Tas gan ir ļoti iespējams, taču šo apsvērumu diemžēl NEKAD neņem vērā ne likumdevējs, ne birokrāti. Jo ir tak jāimitē rosība...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 23
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties