Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā 29. janvārī notika konference "Valsts konsekvence tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principu ievērošanā", kurā ar priekšlasījumiem uzstājās Latvijas prominentākie juristi – tiesneši, augstskolu mācībspēki, valsts sektora vadošie eksperti, nozares profesionāļi. Konferencē tika apskatīts, kā Latvijā līdz šim attīstījušies tiesiskās paļāvības un tiesiskās drošības principi: kā ar to ievērošanu veicies likumdevējam, ar to identificēšanu un satura atklāšanu – tiesām un to praktisko izpratni un piemērošanu – dažādām valsts iestādēm. Par konferences augsto zinātnisko un praktisko kvalitāti jāpateicas organizatoriem: Tiesību zinātņu pētniecības institūtam, tā valdes priekšsēdētāja prof. Ringolda Baloža personā un LU Juridiskajai fakultātei. Atbalstītāji – izdevumi "Jurista Vārds" un "Dienas Bizness".
Atklājot konferenci, Tiesību zinātņu pētniecības institūta valdes priekšsēdētājs, LU profesors R. Balodis aicināja atsaukt atmiņā Satversmes tiesas 1998. gada 10. jūnija spriedumu, kurā rakstītais, ka "ikviena tiesiska valsts atzīst tiesiskās paļāvības principu", vēl šodien ir "ar nemainīgu aktualitāti". LU rektors, profesors Indriķis Muižnieks savā uzrunā tiesisko paļāvību salīdzināja ar klinti, uz kuras sabiedrība var balstīties. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece vērsa auditorijas uzmanību uz to, cik saistītas ir valsts iedzīvotāju labklājība un uzticība valstij, savukārt Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka tiesiskā paļāvība īpaši nozīmīga ir valsts pārvaldes darbā un minētie principi dažkārt tiek pārprasti.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.