Aizvadītajā nedēļā, 17. februārī, gadskārtējās virsprokuroru sanāksmes ietvaros izskanēja ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atskaite par noziedzības stāvokli valstī 2015. gadā un prokuratūras darbu kriminālajā sfērā. Lai arī absolūtajos skaitļos salīdzinājumā ar iepriekšējo pārskata periodu pērn valstī kopumā reģistrēts mazāk noziedzīgu nodarījumu, ģenerālprokurors, vērtējot statistikas tendences, savā ziņojumā vērsa uzmanību uz vairākiem būtiskiem aspektiem, kuri tomēr raisa pārdomas.
Vai Latvijā kļuvis drošāk
Kā izriet no ģenerālprokurora atskaites, 2015. gadā valstī kopumā ir reģistrēti 47 406 noziedzīgi nodarījumi, un tas ir par 1071 jeb 2,2% mazāk salīdzinājumā ar iepriekšējo pārskata periodu. Tādējādi pērn reģistrētais noziedzīgo nodarījumu skaits ir zemākais šajā gadsimtā, un, Ē. Kalnmeiera vērtējumā, kopējais stāvoklis pēdējos trijos gados ir vērtējams kā stabils, bez būtiskām izmaiņām.
Vienlaikus, analizējot statistiku par noziedzību reģionos, konstatētais raisa pārdomas. Piemēram, aizvadītajā gadā Vidzemē reģistrētā noziedzība pieaugusi par 3,9%, un tie ir 8,2% (3907) no valstī reģistrēto nodarījumu kopskaita.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.