1. Marts 2016 /NR. 9 (912)
Justīcija attīstībai
Augstas kvalitātes tiesiskums kā ieguldījums ekonomikas attīstībā
Mg.iur.
Anna Skrjabina
Tiesu administrācijas Eiropas Sociālā fonda projekta vadītāja, LU Juridiskās fakultātes doktorante 

Saikne starp ekonomikas un tieslietu jomām ir acīmredzama, šobrīd par to tiek plaši diskutēts kā nacionālā, tā arī Eiropas līmenī, kad jau šķiet neapstrīdams fakts, ka labi funkcionējoša tieslietu sistēma ir viens no elementiem, kas atbalsta atbilstošu tirgus darbību. Pieeja tiesai, ātrs un kvalitatīvs process, neatkarība sistēmas ietvaros, efektīva ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšana, zems korupcijas līmenis un caurskatāma publisko iepirkumu procedūra tiek minēti kā elementi, kas nepieciešami uzņēmējiem un investoriem, lai gūtu pārliecību par prognozējamību un drošību, veicot darbību attiecīgās valsts jurisdikcijā.

Plaši atzīts, ka caurskatāma, efektīva un neatkarīga tiesu sistēma, kas nodrošina paredzamu, savlaicīgu un izpildāmu lēmumu, sniedz ieguldījumu uzticēšanās un stabilitātes radīšanā.1 Pamatojoties uz minēto, Eiropas Savienības (turpmāk – ES) finanšu ietvarā līdz 2020. gadam īpaša uzmanība tiks pievērsta pasākumiem, kuru ietvaros Eiropas Sociālā fonda konkurētspējas sadaļā Latvijai tiek novirzīts 11 miljonu eiro liels finansējums tieslietu jomai ar mērķi turpmāko gadu laikā stiprināt tiesu un tiesībaizsardzības iestāžu kapacitāti.

 

"Tieslietas – izaugsmei" kā viena no ES prioritātēm

Atskatoties nesenā pagātnē, par tieslietu sistēmas lomu uzņēmējdarbības un investīciju kontekstā ES līmenī plašākas diskusijas uzsāktas vien 2009.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties