Aktiera un jurista darbā ir daudz kopīga. Kā vieniem, tā otriem noteiktā brīdī jāspēj koncentrēties, neskatoties uz satraukumu, nogurumu vai sliktu pašsajūtu. Kā aktierim jāpārvalda teksts, tā arī juristam jāzina visi lietas fakti un jāiedarbojas uz savu partneri, jāpārliecina auditorija par savu taisnību. Šajā rakstā ir akcentētas dažas pamatlietas, ko būtiski ņemt vērā katram juristam, gatavojoties tiesu runai.
Aktiera un jurista darbā ir daudz kopīga. Kā vieniem, tā otriem noteiktā brīdī jāspēj koncentrēties, neskatoties uz satraukumu, nogurumu vai sliktu pašsajūtu. Tieši tāpat kā teātrī – noskan zvans, priekškars veras, un tieši šobrīd tev jāizdara maksimāli labi tas, kam esi gatavojies stundām ilgi, un jābūt pietiekami uzmanīgam, lai pamanītu, ka kaut kas, iespējams, notiek ne tā, kā iecerēts, un to labotu. Kā aktierim jāpārvalda teksts, tā arī juristam jāzina visi lietas fakti un jāiedarbojas uz savu partneri, jāpārliecina auditorija par savu taisnību.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.