22. Novembris 2016 /NR. 47 (950)
Notikums
Pātagu cīņa banku sektorā. Vai klientu privātums tajā izdzīvos
Domājot par personas datiem komercbanku rokās, identificējot politiski nozīmīgas personas, speciālistu statusā uzstājās FKTK Atbilstības kontroles departamenta Normatīvā nodrošinājuma daļas vadītājs Kristaps Markovskis (no kreisās), LKA viceprezidents Andris Rozentāls, DVI direktore Daiga Avdejanova un zvērināts advokāts Aldis Alliks.
Boriss Koļesņikovs

Pagājušo otrdien, 15. novembrī, izskanot "Jurista Vārda" rīkotajam tematiskajam pasākumam "Personas dati komercbanku rokās: nepieciešamība un pārmērības, identificējot politiski nozīmīgas personas", ir skaidrs, ka tā nosaukums bijis precīzs – šajā ziņā patiesi konstatējama gan nepieciešamība, gan arī pārmērības. Jomā, kas, pēc ekspertu sacītā, ir tik regulēta, jau tiesību aktu līmenī ir radīts teju nesamierināms dažādu interešu konflikts, un vismaz pagaidām banku klientu privātumam faktiski jāpiekāpjas daudzu prasību diktātam.

Tematiskais pasākums jeb "Jurista Vārda" autoru un lasītāju tikšanās tradicionāli aizritēja Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas reto krājumu lasītavā, Raiņa bulvārī 19, bet tur klāt neesošie interesenti, pateicoties Juridiskās fakultātes atsaucībai, diskusijai varēja sekot videotiešraidē. Tās ieraksts pieejams arī portāla juristavards.lv sadaļā "Foto/Video", kuras arhīvā glabājas liecības vēl par trim iepriekšējiem pasākumiem ciklā "Tikšanās ar lasītājiem". Proti, šo tradīciju 2014. gada 22. maijā aizsāka un ar priekšlasījumu par cilvēktiesībām salīdzinošā aspektā uzstājās Eiropas Cilvēktiesību tiesas darbinieks un LU Juridiskās fakultātes doktorants Juris Rudevskis. 2014. gada 20. novembrī ar lekciju "Kā tiesai pārbaudīt vēlēšanu rezultātus?" viņam sekoja Edgars Pastars, bet ekspertu diskusijā piedalījās Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš, LU docents Dr. iur. Jānis Pleps, Publisko tiesību institūta direktors Arvīds Dravnieks u.c. Savukārt 2015. gada 25. februāra žurnāla lasītāju un ekspertu tikšanās tika veltīta jaunajam Maksātnespējas likuma regulējumam. Tā ietvaros ar priekšlasījumu uzstājās Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs un LU Juridiskās fakultātes lektors Gaidis Bērziņš, Maksātnespējas likuma grozījumu darba grupas dalībnieks un AS "Reverta" Vadības juridiskā atbalsta un restrukturizācijas daļas vadītājs Rolands Neilands un Maksātnespējas likuma grozījumu darba grupas dalībnieks, zvērināts advokāts un maksātnespējas administrators Kaspars Novicāns.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties