28. Novembris 2017 /NR. 49 (1003)
Juristu likteņi
Profesors Arveds Švābe: literāts, tiesībnieks, vēsturnieks vai politiķis
2
Dr. iur.
Jānis Lazdiņš
LU Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un vēstures zinātņu katedras profesors 
Foto: no Latvijas Valsts vēstures arhīva

Kas bija profesors Arveds Švābe – dzejnieks un rakstnieks, zinātnieks vai politiķis? "Arveds Švābe ir apbrīnojams ar savu daudzveidīgo devumu Latvijas zinātnei un kultūrai. [..] Viņš ir tas zinātnieks, kurš Latvijas vārdu un savas tautas vēsturi skaidrojis citām pasaules tautām vācu, angļu, franču, itāļu un citās valodās. [..] A. Švābe ar saviem darbiem palīdzējis saglabāt latvietību un dzimtenes mīlestību trimdas jauniešiem visos kontinentos."1 Izvērtējot A. Švābes veikumu, Jānis Grīns raksta: "Jānožēlo, no latviešu rakstniecības pārstāvības puses, ka ļoti apdāvinātais Arveds Švābe daiļliteratūrai dāvājis tikai savu jaunību. Vīra gadu dzejas un proza paustu, bez šaubām, lielāku briedumu un gatavību. Tak jaunības darbi arvienu nes visiezīmīgāko personas daļu – sirds daļu. Un Švābe sirds daļu atdevis daiļliteratūrai, galvas daļu – zinātnei."2

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
28. Novembris 2017 / 11:38
0
ATBILDĒT
Drīz abu rakstnieku "sirds lietas" nāca ļaužu valodās un tam sekoja sabiedrības nosodījums. Sievas neizturēja spriedzi – Antonija noslīcinājās, bet Līna Marija nošāvās. (citāts iz raksta).
Seskis jau informēja resursu centru sievietēm „Marta", ka Jurista Vārda redakcija publicē ziņas par personām, kuru biogrāfijas dati neatbilst vispārpieņemtajām genderās uzvedības normām. Lai kādi nopelni arī nebūtu piedēvējami A.Švābes kungam, viņa privātā dzīve prasa rūpīgu prokuratūras pārbaudi un verdiktu, ka ir pieļauta vardarbība pret upurdzimuma indivīdiem. Attiecīgi, upuru mantinieki varēs pieprasīt zaudējumus un morālā kaitējuma atlīdzinājumu no A.Švābes kunga mantiniekiem. Jurista Vārda redakcijas rīcība ir radījusi zaudējumus arī Seskim, jo Seska darba kolēģi nupat izlasīja šausminošos A.Švābes kunga biogrāfijas faktus un naidā kvēlošām acīm pamanīja Seska grāmatplauktā grāmatas muguriņu ar zeltā mirdzošu uzrakstu „A.Švābe". Tādējādi Seskis tiks atbrīvots no darba kā upurdzimuma apspiedēja grāmatu lasītājs un ideju gremotājs, kā arī, visticamāk, saukts pie kriminālatbildības. Kā tur rakstīja brāļi Kaudzītes - šņorējiet manas vecās rociņas!
problēma > Seskis
28. Novembris 2017 / 16:58
1
ATBILDĒT
Vai tik šajā gadījumā upuru mantinieki un varmākas mantinieki nebūs vienas un tās pašas personas?
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties