20. Marts 2018 /NR. 12 (1018)
Skaidrojumi. Viedokļi
Pilnvarotā pārstāvja tiesības piedalīties tiesas sēdēs laulības šķiršanas lietās
3

Rakstā pausts autora viedoklis par vienas no pusēm un tās pilnvarotā pārstāvja vienlaikus piedalīšanos tiesas sēdēs laulības šķiršanas lietās Latvijas Republikas Satversmes 92. panta pirmā teikuma un Civilprocesa 236. panta skatījumā, tostarp kontekstā ar Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnešu kopsapulces 2018. gada 9. janvāra lēmumu par puses pilnvarotā pārstāvja tiesībām piedalīties un izteikties slēgtā tiesas sēdē kopā ar pārstāvamo.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Kabacis
22. Marts 2018 / 17:58
0
ATBILDĒT
Kā praksē būtu īstenojams 3.secinājumā norādītais, ka no CPL 236.panta un Satversmes tiesas atziņām izriet prasība pilnvarotajam pārstāvim iegūt juridisko izglītību un pieredzi?

Vai pārstāvim kopā ar pilnvaru jāuzrāda tiesai arī diplomu par juridisko izglītību un dokumentus, kas apliecina pieredzi?

Un pēc kādiem kritērijiem konstatēt juridisko pieredzi? Piemēram, pārstāvis ir 10 gadus praktizējis krimināltiesību jomā- vai no tā izriet, ka viņš būs kompetents lietā par laulības šķiršanu? Savukārt, kā iegūt juridisko pieredzi laulības šķiršanas lietās, ja tiesa bez pieredzes tajās nepielaiž?

Un vispār kaut kā jocīgi sanāk, vissarežģītākajos finanšu strīdos civillietā pārstāvis var iet bez izglītības un pieredzes, bet laulības šķiršanā lūk to vajag?
Magone
20. Marts 2018 / 13:32
3
ATBILDĒT
Paldies autoram! Labs raksts! Es arī ar šādu problēmu esmu saskārusies. Atrodas tiesneši, kuri izdomā paši savas normas un uzskata, ka advokāts ir labākais pārstāvis, kāds vien var būt. Tas neatbilst patiesībai. Ienāca prātā, ja tiktu rīkots advokātu eksāmens, nez cik no advokātiem to nokārtotu, ņemot vērā, ka viena daļa to kārtoja jaunībā, vēl citi -pēc Satversmes tiesas sprieduma, kurā tika norādīts, ka advokātu skaits ir par mazu un vairākus gadus advokātos tika ņemti gandrīz visi pēc kārtas, kā arī vēl viena daļa rezultātu sasniedza nelikumīgā veidā.
govs > Magone
22. Marts 2018 / 15:43
2
ATBILDĒT
Ļoti jau nu augstās domās par sevi esi.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Civilprocesa likums
— likumi.lv —
Latvijas Republikas Satversme
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties