Krimināllikuma 46. panta otrajā daļā paredzēto soda veidu ietekmējošo apstākļu – noziedzīgā nodarījuma raksturs, radītais kaitējums un vainīgā personība – uzskaitījums ir izsmeļošs un paplašināti nav tulkojams.
Vainīgās personas mantiskais stāvoklis ņemams vērā, nosakot naudas soda kā pamatsoda apmēru, taču tas nevar būt kritērijs soda veida izvēlei, proti, lai liegtu viņam piemērot naudas sodu un noteiktu smagāku sodu.
Augstākā tiesa šādā sastāvā: tiesnese Inguna Radzeviča, tiesnese Aija Branta, tiesnese Anita Nusberga, izskatīja rakstveida procesā krimināllietu sakarā ar [pers. A] kasācijas sūdzību par Zemgales apgabaltiesas 2017. gada 21. marta lēmumu.
Aprakstošā daļa
[1] Ar Jelgavas tiesas 2016. gada 16. novembra spriedumu [pers. A], personas kods [..], atzīts par vainīgu Krimināllikuma 221.1 panta pirmajā daļā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz 4 mēnešiem.
[1.2] Saskaņā ar Krimināllikuma 55. pantu [pers. A] notiesāts nosacīti ar pārbaudes laiku uz 7 mēnešiem.
[2] Ar Jelgavas tiesas 2016. gada 16. novembra spriedumu [pers. A] atzīts par vainīgu un sodīts pēc Krimināllikuma 221.1 panta pirmās daļas par to, ka viņš realizēja nelegāli izgatavotu (ražotu) alkoholisko dzērienu.
[3] Ar Zemgales apgabaltiesas 2017. gada 21. marta lēmumu, iztiesājot lietu apelācijas kārtībā sakarā ar apsūdzētā [pers.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.