30. Oktobris 2018 /NR. 44 (1050)
Skaidrojumi. Viedokļi
Civillikuma 1635. panta atbildības priekšnoteikumi
4

Raksta mērķis ir sniegt vispārēju ieskatu katrā no Civillikuma 1635. pantā minētajiem atbildības priekšnoteikumiem, izņemot cēlonisko sakaru, par kuru neliels raksts jau publicēts iepriekš.1 Prasību apmierinot vai noraidot, tomēr ir jāpamato, kāpēc faktiskie apstākļi atbilst vai neatbilst konkrētai tiesību normai – prasījuma pamatam. Līdz šim jo īpaši deliktu lietās strīda puses un arī tiesas parasti vispārīgi atsaucas uz vairākām tiesību normām un tad pēkšņi nonāk pie secinājuma, tā arī neatklājot, kā un uz kuras normas pamata. Tā nedrīkst.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
UZ
30. Oktobris 2018 / 17:10
0
ATBILDĒT
Man gan patīk. Nerodas sajūta "vardus saprotu, teikumu gan ne", ko, diemžēl, nevar sacīt par lielu daļu Latvijas hrestomātisko tekstu. Un dažu atsauču neesamība ir tik acīmredzama, ka pie vainas drīzāk slavējama pieklājība nekā paštaisna nezināšana.
Tuklais bomzis
30. Oktobris 2018 / 11:25
2
ATBILDĒT
Rakstam ir viens būtisks trūkums, kas to lielā mērā padara par nejēdzīgu. Tajā nav izmantota ne jaunā Līgumu un deliktu tiesību grāmata, kur ir atsevišķa nodaļa par 1635.panta sastāvu, kā arī K.Torgāna un, it sevišķi, J.Kārkliņa raksti, kur pēdējais ir sevišķi analizējis prettiesiskas rīcības saturu un arī šo jēdzienu neuzskata par pareizu. Tāpat iztrūkst J.Kubiļa promocijas darba analīze, kur viņš arī vērtē šos jautājumus. Rezultātā absolūti iztrūkst zinātniskā polemika ar Latvijas autoriem, kas par šo tēmu jau ir daudz ko pētījuši. 95% atsauces ir uz vācu avotiem, kas ir labi, bet latviešu autoru avoti tikai divi - pats autors un L.Buls. Labi, ka vismaz L.Bula rakstu autors atrada. :(
Max Headroom > Tuklais bomzis
30. Oktobris 2018 / 13:47
1
ATBILDĒT
Neapšaubu jaunā jurista erudīciju, bet, cik varu spriest pēc aktivitātēm publiskajā un akadēmiskajā vidē, viņš diemžēl ir iekļāvies tai tiesībnieku daļā, kas acīmredzot tic, ka mūsu tiesību sistēmas nākotne meklējama masveidīgā vācu juristu atziņu tulkošanā un pārņemšanā, ne nopietnā izvērstā zinātniskajā darbā, kurā būtu izvērtētas un analizētas valsts, reģiona un Eiropas mēroga tiesību attīstības tendences.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties