23. Aprīlis 2019 /NR. 16 (1074)
Informācija
Bez stipra advokātu korpusa nebūs stipras tiesu varas
1
Advokatūras priekšstāvji – Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un viņa vietniece Guna Kaminska
Lana Mauliņa, TM

Pirms pāris nedēļām, 12. aprīlī, aizvadīta Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas gadskārtējā kopsapulce, kas šoreiz negaidītus pārsteigumus nesagādāja, taču tīši vai netīši, bet viesu uzrunās īpaši dominēja vienojošs aspekts – aicinājums uz savstarpējām sarunām, lai konstruktīvā un cieņpilnā veidā identificētu un risinātu tiesu sistēmai piederīgo kopīgās problēmas.

Ja gribi iet tālu, ej kopā ar citiem

Zvērinātu advokātu kopsapulce sakrita ar nedēļu, kurā iznāca "Jurista Vārds" ar vairākiem rakstiem, kas veltīti tiesībaizsardzības sistēmas iestāžu darbam. Starp tiem īpašu ievērību un arī aktīvu diskusiju izpelnījās dažādi novērtētais akadēmiķa un zvērināta advokāta Kalvja Torgāna viedoklis1 par tiesas kļūdām un tiesneša neatkarības robežām, tēmas ietvarā kritiski paraugoties uz atsevišķiem aspektiem. Šis raksts viennozīmīgi raisīja diskusiju ne tikai žurnāla elektroniskās versijas lasītāju komentāru sadaļā, bet arī dažādos citos forumos, tostarp atskaņas bija saklausāmas arī advokātu kopsapulcē.

Kā jau tas tradicionāli ierasts, arī šoreiz kopsapulces svinīgajā daļā tika godināti kolēģi, kam piešķirts apbalvojums – advokātu Goda zīme. Saistībā ar profesionālo darbību advokatūrā 40 gadu garumā šogad tā piešķirta Ainai Bērziņai, Irinai Kaukei, Arkādijam Minkinam, Baibai Plaudei un Intai Senčilo. Savukārt par īpašiem sasniegumiem profesionālajā darbībā un ieguldījumu kolēģijas labā – Olitai Kaucei un Mārītei Miķelsonei.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Kāda nozīme
23. Aprīlis 2019 / 15:37
4
ATBILDĒT
Man gan, diemžēl, ir viedoklis no pieredzes, ka, sekojot advokātu pūliņiem, tiesiskums un līdz ar to vara drīzāk sagāzīsies. Advokāta mērķis ir vienalga ar kādiem līdzekļiem saņemt piķi. Cilvēki paši neapjauš, kādās lamatās viņus ieved advokāti. Ar nožēlu jāsaka, ka advokātu darbs mūsu valstī nebūt nav panākt taisnīgumu. Tā lūk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties