28. Maijs 2019 /NR. 21 (1079)
Informācija
Tiesībsarga birojā eksperti diskutē par politiķu iejaukšanos patstāvīgo iestāžu darbā
Piedaloties diskusijā: Aivars Endziņš, Roberts Zīle, Juris Jansons, Artis Stucka un Indriķis Muižnieks
Foto: Evija Trifanova, LETA

Tiesībsargs un Latvijas Universitātes (LU) Juridiskā fakultāte 15. maijā Tiesībsarga birojā rīkoja diskusiju par patstāvīgo iestāžu neatkarību pretstatā politiskajai gribai Satversmes 58. panta kontekstā. Tiesībsargs Juris Jansons diskusijas atklāšanā atzīmēja, ka pēdējā laikā politiskā iejaukšanās neatkarīgo institūciju darbā ir sasniegusi rekordlielus augstumus, ar to acīmredzot domājot laika posmu, kopš darbu sākusi 13. Saeima un tās paspārnē izveidotais Ministru kabinets. Diskusija tika rīkota saistībā ar vairākiem juridiskiem kāzusiem par sabiedrībā plaši apspriestiem notikumiem iestāžu vadītāju kompetences apšaubīšanā un mainīšanā, kas tiešā veidā skar iestādes, kuras (vismaz doktrīnā) tiek uzskatītas par Satversmes 58. pantam nepakļautām.

Diskusiju atklāja tiesībsargs Juris Jansons un LU rektors Indriķis Muižnieks. I. Muižnieks uzsvēra, ka saistībā ar neatkarīgajām iestādēm un to statusu liela nozīme dzīves situāciju un reālo gadījumu risināšanā ir zinātnisko pētījumu ietvaros paustajām atziņām.

Diskusijā moderatora lomu uzņēmās LU Juridiskās fakultātes docents Dr. iur. Edvīns Danovskis, paužot apsvērumus par juridisko regulējumu apspriežamās tēmas kontekstā. Izvērstāk skaidrojot I. Muižnieka norādi par neatkarīgo iestāžu izpratni un tās veidošanos, E.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties